Thriller w Oklahomie
Chris Paul i Russell Westbrook/fot. Flickr

Listopad 22nd, 2012

Hitem dzisiejszej nocy by?o spotkanie na szczycie konferencji zachodniej pomi?dzy Los Angeles Clippers a Oklahom? City Thunder w Chesapeake Energy Arena. Mecz zako?czy? si? zwyci?stwem gospodarzy. Zapraszamy na telegraficzny przegl?d najciekawszych wydarze?!

Powr?my najpierw jednak do samego przebiegu meczu. Ekipa wicemistrzw NBA obj??a prowadzenie ju? pod koniec pierwszej kwarty i przez wi?kszo?? spotkania ?wietnie go broni?a. Przewaga Oklahomy oscylowa?a w granicach 5-10 punktw. Dopiero w samej ko?cwce meczu Los Angeles Clippers odrobili straty i na minut? przed ostatni? syren? doprowadzili do remisu 102:102. ?adna ze stron nie potrafi?a ju? umie?ci? pi?ki w koszu i tym samym potrzebne by?o dodatkowe pi?? minut, by rozstrzygn?? pojedynek.

W dogrywce prowadzenie szybko obj?li Thunder i g?wnie za spraw? ?wietnej gry Kevina Duranta (ktry przez cztery kwarty gra? zdecydowanie poni?ej swoich mo?liwo?ci) i Russella Westbrooka sukcesywnie swoj? przewag? powi?kszali. W ostateczno?ci Clippers po raz pierwszy od sze?ciu spotka? musieli zej?? z parkietu pokonani, a Thunder awansowali na 2. miejsce w konferencji zachodniej. Wynik spotkania – 111:117. Na uwag? zas?uguje postawa Duranta (35 oczek), Westbrooka (23pkt. i 9ast.) i w zespole Clippers Blake’a Griffina (23 punkty)

Niemrawy Chris Paul

Gwiazda Los Angeles Clippers dzisiejszego spotkania do najbardziej udanych zaliczy? z pewno?ci? nie mo?e. By? co prawda blisko minimalistyczne double-double (9 punktw i 9 asyst) ale trafi? tylko dwa z czternastu rzutw z gry. W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry Paul, broniony przez przeci?tnego obro?c? Westbrooka, mg? przechyli? szal? zwyci?stwa na stron? Clippers. Wybra? najgorszy mo?liwie rzut i pi?ka ledwo musn??a obr?cz. Fatalny obraz najlepszego rozgrywaj?cego NBA dope?niaj? cztery straty.

Kevin „Free throw” Durant

Pierwsze trzy kwarty spotkania wybitnie nie sz?y trzykrotnemu krlowi strzelcw ligi. W po?owie czwartej ?wiartki mia? na koncie 19 punktw przy skuteczno?ci 5/17 z gry. W ko?cwce meczu w??czy? jednak tryb „clutch” do jakiego przyzwyczai? nas w poprzednich rozgrywkach, trafiaj?c przy tym dwie trjki z rz?du. Durant nale?y rwnie? do ?cis?ej elity NBA pod wzgl?dem skuteczno?ci na linii rzutowych wolnych, a tymczasem obrona Clippers robi?a wszystko, by go tam jeszcze cz??ciej umieszcza?. W efekcie trafi? a? 19 z 21 osobistych

Ibaka niczym Ray Allen

Dzisiejszej nocy mieli?my festiwal trjek bigmanw. Po zaskakuj?cym rzucie Samuela Dalemberta w meczu Milwaukee Bucks z Miami Heat, swj rzut dystansowy do?o?y? rwnie? silny skrzyd?owy z Oklahomy, Serge Ibaka. Zobaczcie na to!