Ten ko? nie pojedzie
Chris Paul /fot. Flickr

Listopad 20th, 2012

Clippers rozpocz?li wyj?tkowo trudn? podr?, ale ju? na jej pocz?tku ?atwo pokonali San Antonio Spurs nie trac?c prowadzenia zyskanego w drugiej kwarcie.

Nieskuteczno?? Ostrg
29/82 z gry musi rwna? si? pora?ce. Spurs nie walczyli na tablicach, nie prbowali dobija?. Kompletna dezorientacja w ataku. 1/4 akcji ko?czy?a si? rzutem z dystansu, ktre nie by?y w ogle skuteczne bo Ostrogi trafi?y tylko 6/20 prb. Do?o?y? do tego 7 otrzymancyh blokw i wypisz, wymaluj – tragedia.

Co to jest defensywa?

Nie wiem czy w Teksasie istnieje co? takiego jak sen zimowy, jednak?e po obejrzeniu dzisiejszej gry Ostrg, mo?na ?mia?o stwierdzi?, ?e tak. Ba! Ludzie te? id? spa?, gdy przychodzi zima. Nie widz? innego wyt?umaczenia dla takiej obrony jak? dzisiaj zaprezentowali gracze z Teksasu. W ogle nie prbowali blokowa? (tylko 3 bloki przy 7 LAC) rzucona pi?ka przechodzi?a przez ich r?ce i byli po prostu za wolni. W ich grze nie by?o wida? agresji w przeciwie?stwie do gry Clippers, ktrzy zaliczyli dzisiaj a? 20 fauli.

A jednak…

Jedyn? osob?, ktra zas?uguje na wyr?nienie w dru?ynie Ostrg jest Tim Duncan. Przyzwoita skuteczno?? – 6/16 z gry, walka o pi?ki (14 zbirek). Tim najwi?cej skaka? do zbirek i nie da? si? zdeklasowa? duetowi GriffinJordan, jednak?e on sam nie wystarczy?, by kontrolowa? stref? podkoszow?.

Chris Paul nauczy? dzisiaj Tony’ego Parkera, ?e Francuz nie ma z nim szans pod wzgl?dem szybko?ci. Gra 1 na 1, na 30 sekund przed ko?cem spotkania, zako?czy?a si? niemal?e wykr?ceniem kostek Parkera, ktry po?o?y? si? na boisku domagaj?c si? faulu i bardzo wa?nym rzutem z p?dystansu w wykonaniu Chrisa Paula, ktry da? Clippers sme zwyci?stwo w tym sezonie.

Kawhi Leonard nie zagra? w tym meczu z powodu kontuzji, a Stephen Jackson z?ama? palca w pierwszej kwarcie spotkania. Spurs daleko do Minnesoty, ale mimo wszystko dwie kontuzje nie wr?? nic dobrego. W dru?ynie z Miasta Anio?w Caron Butler do??czy? do Granta Hilla nadwyr??aj?c rami?.

Gdzie si? podzia?a ?awka?

2 kwarta. Spurs wygrywaj? przy stanie 26-20, oba zespo?y decyduj? si? na wpuszczenie do gry swoich rezerwowych i… Zaczyna si? niszczenie przeciwnikw przez ?awk? Clippers. Crawford pomimo niskiej skuteczno?ci (4/14 z gry) poprowadzi? swoich kolegw do runu 28-8. Kompletnie dezorganizowana zarwno w obronie jak i w ataku ?awka Spurs nie by?a w stanie odeprze? rezerw zespo?u z Miasta Anio?w.

Jedynym zas?uguj?cym na wyr?nienie spo?rd rezerwowych Ostrg jest Manu Ginobili, ktry zdoby? dzi? 15 punktw przy beznadziejnej skuteczno?ci 3/11, ale trafi? pod koniec czwartej kwarty 2 wa?ne rzuty.

Sam Duncan nie wystarczy

Kolejny kapitalny mecz w wykonaniu Blake’a Griffina. Jak wy?ej wspomnia?em, skrzyd?owy Clippers wraz z DeAndre Jordanem, mimo stara? Tima Duncana, poradzi? sobie z kontrol? strefy podkoszowej zarwno swojej jak i rywali. Blake gra? dzi? z dobr? skuteczno?ci? – 8/18 z gry co da?o mu 18 punktw, a jego gra w obronie da?a si? we znaki Ostrogom. Kry? dok?adnie i nie dawa? czystych pozycji do rzutw co ko?czy?o si? g?wnie chybionym rzutem.

Jutrzejszej nocy Clippers zmierz? si? w Oklahoma City z Thunder, a w TD Garden Ostrogi postaraj? si? wygra? z Celtami.