Czy szykuje się transfer z udziałem Knicks?

07/01/2018
Willy Hernangomez New York Knicks

Można było trochę o tym zapomnieć, ale do 8. lutego drużyny mają możliwość przeprowadzania wymian. Nie działo się jak do tej pory zbyt wiele w tej materii. Można jednak przypuszczać, że im bliżej trade deadline, tym więcej będziemy słyszeć o ewentualnych transferach.

W tej chwili docierają do nas doniesienia od Iana Begley’a z ESPN, że kilka klubów zainteresowanych jest pozyskaniem Willy’ego Hernangomeza z New York Knicks.

Młody hiszpański podkoszowy rozgrywa swój drugi sezon w lidze NBA. Pierwszy należał do udanych – notował średnio ponad 8 punktów i 7 zbiórek, aż 22 razy występując w pierwszej piątce. W tym sezonie sytuacja jest jednak zgoła inna. Na pozycji środkowego minuty dzielą Kyle O’Quinn i Enes Kanter, a na dobrą sprawę swoje minuty na środku powinien otrzymywać także Porzingis. Jeśli dodać do tego Joakima Noah, któremu trener Hornacek pozwala wchodzić na parkiet, brakuje miejsca dla młodego Hernangomeza. Od 21. grudnia rozegrał na parkiecie zaledwie 5 minut w dwóch meczach.

Pozostałe drużyny doskonale o tym wiedzą, dlatego czyhają na potencjał podkoszowego – wiedząc, że Knicks nie zażądają wiele za gracza, na którego nie maja miejsca. Pozbycie się młodego talentu zawsze jest jednak przykre, więc Knicks mogą nie być skorzy do wysłuchania ofert. Mogliby woleć oddać na przykład Kyle’a O’Quinna. Zwłaszcza, że ich gwiazda, Kristaps Poringis, niejednokrotnie podkreślał, że z Hernangomezem łączą go przyjacielskie stosunki. Nie będzie to bez znaczenia.

 

Kopiuj link do schowka