Spurs wracają na właściwe tory [SAS-MEM 3:2]

26/04/2017
leonard

Po dwóch porażkach na wyjeździe, ekipa Gregga Popovicha zanotowała ważną wygraną, która zdecydowanie przybliżyła ekipę z Teksasu do drugiej rundy play-offów.

Pierwsza kwarta tego spotkania była wyrównana i skończyła się remisem. W ekipie gospodarzy dobrze zaprezentował się Manu Ginobili, autor 8 punktów w tej części gry. W drugiej kwarcie Vince Carter pokazał, że też może rzucić 8 punktów, natomiast Tony Parker trafił dwie trójki (łącznie 10 punktów do połowy) i razem z Leonardem wyprowadził Spurs na 6-punktowe prowadzenie.

W trzeciej kwarcie gospodarze odskoczyli nawet na 18 punktów i wydawało się, że spokojnie „dowiozą” ten wynik do końca, jednak Grizzlies walczyli dalej i na początku 4.kwarty zmniejszyli stratę do 4 punktów, jednak Kawhi Leonard i Patty Mills nie pozwolili Memphis na więcej i przewaga Spurs już tylko rosła, mimo dobrych występów Conley’a i Gasola (łącznie rzucili 43 punkty).

Mills był w czwartej kwarcie na fali – rzucił 12 punktów (4 trójki), a w całym meczu zdobył 20 punktów, co jest jego rekordem kariery, jeśli chodzi o play-offy:

W przeciwieństwie do wcześniejszych spotkań, było to dobre spotkanie w ataku dla obu drużyn – zarówno Spurs, jak i Grizzlies rzucili ponad 100 punktów (w meczu nr 4 też, ale potrzebowali do tego dogrywki) i oba zespoły rzucały z ponad 50 procentową skutecznością z gry.

Mecz nr 6 w Memphis już w czwartek w nocy. Grizzlies będą musieli go wygrać, jeśli chcą myśleć o 2. rundzie play-offów.

***

Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs 103:116

Grizzlies: M. Conley – 26 (6 as., 4 prz.), M. Gasol – 17 (7 as.), J. Ennis III – 11, J. Green – 11 (3×3), V. Carter – 10, Z. Randolph – 9, A. Harrison – 9, W. Selden – 6, J. Martin – 2, W. Baldwin IV – 2, D. Davis – 0, T. Daniels – 0

Spurs: K. Leonard – 28 (3×3, 6 as.), P. Mills – 20 (5×3), T. Parker – 16 (6 as.), L. Aldridge – 12 (9 zb.), D. Lee – 11 (8 zb.), M. Ginobili – 10 (3 prz.), P. Gasol – 9, D. Green – 3, D. Bertans – 3, J. Simmons – 2, D. Dedmon – 1, D. Murray – 1, K. Anderson – 0