Shumpert: „Całe to g**** wyszło na zewnątrz”

16/09/2017
Iman Shumpert fot. AP Photo/Brandon Dill

Wymiana gwiazdy była w tym offseason rzeczą dosyć powszechną. jednak nie wszystkie wymiany rodziły się w takich bólach, jak transfer Kyrie z Cleveland.

Drama jaka wytworzyła się wokół Cleveland Cavaliers w związku z osobą Kyrie Irvinga z pewnością nie wpływa dobrze na zespół. Zmiana managera, wymiana jednej z gwiazd, wywoływało to kolejne głosy o tym, że atmosfera w szatni drużyny zdecydowanie nie jest najlepsza.

Rzeczywiście może tak być – po przegranych Finałach rozgoryczenie z pewnością jest namacalne. Frustracja jednak ma wiele pomniejszych źródeł. Rozmowę na ten temat przeprowadził ostatnio Iman Shumpert w najnowszym odcinku Everyday Struggle:

To tylko biznes człowieku, ale musisz myśleć. Oni są trzema gwiazdami, All Starami w jednym zespole. To jest frustrujące dla mnie, a co dopiero dla supergwiazdy…”

Od zawsze wiedzieliśmy, że pewne rzeczy w zespole nie są łatwe – nigdy nie były łatwe.”

Podział ról w zespole od samego początku byłe tematem do dyskusji. Kiedy tylko do Cleveland wrócił LeBron James i sprowadzono Kevina Love. Przerabialiśmy to już przy okazji Miami Heat, jednak tutaj okazało się większym problemem.

Tego typu zjawiska istnieją z pewnością w większym lub mniejszym stopniu w wielu zespołach. Najważniejsza jest jednak próba ich rozwiązania we własnym środowisku. Wyciek takich informacji może bowiem bardzo naruszyć strukturę szatni i podminować atmosferę wśród zawodników.

Nie spodziewałem się, że stanie się to w taki sposób w jaki się stało. Nie spodziewałem się, że to będzie taka duża rzecz. Ta sprawa została wywleczona. Nie mam pojęcia, jak to wyciekło.”

Wiem, że jako drużyna, jako całość, kiedy wszyscy o tym rozmawialiśmy, kiedy gadałem o tym z Kyrie… chcieliśmy po prostu żeby to wszystko było bardziej kontrolowane, żeby fani nie musieli słyszeć jakichś dziwnych cytatów – czy to jest prawdą, czy tamto jest prawdą, ale całe to g**** po prostu wyszło na zewnątrz. Wiedzieliśmy jaka jest sytuacja, wymiana doszła do skutku. I tyle.”

Kopiuj link do schowka