Russell Westbrook wypada na kilka dni

22/09/2017
Russell Westbrook Injury Kontuzja (AP Photo/Sue Ogrocki)

Z powodów zdrowotnych Westbrook odpuści sobie część przygotowań do sezonu 2017/18 – na szczęście problem nie jest poważny.

Okazuje się, że MVP ubiegłego sezonu regularnego, Russell Westbrook, opuści pierwsze kilka dni obozu treningowego. Zawodnik Oklahoma City Thunder przebywa proces rehabilitacji po wstrzyknięciu osocza bogatego w czerwone krwinki w jego kolano. Generalny manager Thunder, Sam Presti, poinformował o tym w czasie dni dla mediów – zgodnie z przekazem Royce’a Younga z ESPN.

Sam Presti potwierdził, że nie jest to nic poważnego – nie wiąże się bowiem z żadnym nabytym urazem. Jest to sposób na regenerację stawów – przy dynamicznej grze Westbrooka są one szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Podobny zabieg przechodziły już różne gwiazdy NBA – Na czele z Kobe Bryantem, który na podobne zabiegi latał aż do Niemiec. Podobnego sposobu użył Steph Curry w czasie playoffów 2016, by szybciej wrócić do gry po kontuzji kolana.

Jest to zabieg tym bardziej potrzebny, że Russell Westbrook ma już historię z kontuzją swojego prawego kolana. W playoffach 2013 doznał zerwania łąkotki – kontuzja ta sprawiła, że opuścił on niemal pół sezonu 2013/14. Operację przeszedł w grudniu 2013 – jak widać do teraz musi uważać na swoje zdrowie.

Kopiuj link do schowka