30 kwietnia 2017 by Piotr Zarychta
MarcinGortat0047
Retro NBA: Gortat przedstawia się całej lidze

Dzisiaj wszyscy wiedzą w NBA kim jest Marcin Gortat i jakie ma dobre i złe strony. 8 lat temu, gdy musiał zastąpić w meczu numer 6 z Philadelphia 76ers Dwighta... (Czytaj więcej)

28 kwietnia 2017 by Piotr Zarychta
MichaelJordan0039
Retro NBA: Michael Jordan upuścił pierwszą krew

Równo 22 lata temu nie wiadomo było jak ten powrót się potoczy. Michael Jordan był niecałe półtora miesiąca po powrocie do koszykówki i pytań o jego dyspozycję było co niemiara.... (Czytaj więcej)

28 marca 2017 by Piotr Zarychta
MichaelJordan0033
Retro NBA: Żegnaj Michael, witaj Kobe

Przekazywanie pałeczki pierwszeństwa w sporcie jest dość częste, ale rzadko odbywa się w bezpośrednich starciach. Dokładnie 14 lat temu takie symboliczne przekazanie statusu najlepszego rzucającego obrońcy miało miejsce, gdy Kobe... (Czytaj więcej)

20 marca 2017 by Piotr Zarychta
LaBradfordSmith0001
Retro NBA: LaBradford kontra MJ

Jest rok 1997. Mazowszanka Pruszków właśnie zdobyła drugi tytuł mistrzowski, ale żegna się ze swoją gwiazdą Jeffem Masseyem. Ale w jego miejsce przychodzi ktoś lepszy, ktoś kto rzucił Michaelowi Jordanowi... (Czytaj więcej)

15 marca 2017 by Piotr Zarychta
JaValeMcGee0002
Retro NBA: Triple-double JaVale’a McGee

Minęło zaledwie 6 lat, a wydaje się jakby to było wieki temu. Zdrowy Derrick Rose, JaVale McGee grający w barwach Washington Wizards razem z Andrayem Blatchem i historia jednego z... (Czytaj więcej)

12 stycznia 2017 by Piotr Zarychta
RayAllen0009
Retro NBA: Życiówka Raya Allena

Najlepszy strzelec za 3 punkty w historii NBA. A do tego nie najgorszy aktor. Dzisiaj mija dokładnie 10 lat od momentu gdy Ray Allen, bo o nim mowa, pobił swój... (Czytaj więcej)

10 stycznia 2017 by Piotr Zarychta
allen
Retro NBA: Tony Allen i jego głupota

Jeśli myślicie o zawodniku zażarcie broniącym własnego kosza i poświęcającym się za wszelką cenę, to Tony Allen jest jednym z pierwszych, którzy przyjdą wam na myśl. Nie zawsze jednak tak... (Czytaj więcej)

4 stycznia 2017 by Piotr Zarychta
JermaineONeal0003
Retro NBA: Życiówka JO

W grudniu 1996 roku został najmłodszym zawodnikiem, który wybiegł na parkiety NBA. W listopadzie 2004 roku uczestniczył w bójce podczas meczu Pacers - Pistons, za co został zawieszony na 25... (Czytaj więcej)

2 stycznia 2017 by Piotr Zarychta
stoudemire
Retro NBA: Życiówka Stoudemire’a

Były takie czasy w NBA, że gra szybka i oddawanie dużej liczby rzutów za 3 punkty było czymś nowym. Że granie pick'n'rolli jako opcji numer 1 w ataku było albo... (Czytaj więcej)

9 września 2016 by Tomasz Kostrzewa
motta
Pozdro Retro: Bon moty trenera Motty

Dick Motta to jeden z najlepszych szkoleniowców NBA w historii, którego fachowości mogły dorównać tylko jego gwałtowny temperament i złotoustość. Zajmuje 12 miejsce na liście najbardziej zwycięskich trenerów w historii.... (Czytaj więcej)