Najmłodszy

Kobe Bryant /fot. Flickr

Kobe Bryant został dzisiaj najmłodszym z pięciu zawodników NBA, którzy przekroczyli w swojej karierze granicę 30,000 punktów. Najmłodszy, nie oznacza jednak najszybszy.

W spotkaniu z Hornets, Kobe musiał zdobyć 13 punktów aby osiągnąć barierę 30,000 oczek. Spodziewałem się, że od pierwszej kwarty zacznie rzucać na potęgę, aby jak najszybciej przekroczyć magiczną granicę, jednak ataki Lakers okazały się bardzo zbalansowane. Bryant mógł zdobyć w pierwszej kwarcie 14 punktów, ale spudłował 3 rzuty z gry i w efekcie na swój moment musiał czekać jeszcze blisko 11 minut drugiej kwarty. W końcu jednak nadeszła ta chwila i Kobe stał się najmłodszym zawodnikiem w historii NBA, który przekroczył barierę 30,000 punktów. Ale…

… tak, jak napisane zostało we wstępie – Kobe faktycznie jest najmłodszym graczem, który dokonał tej sztuki, lecz z grona pięciu, wszyscy zrobili to od niego szybciej.

Wiekowo, rozkłada się to następująco:

1. Kobe Bryant – 34 lata i 104 dni
  2. Wilt Chamberlain 35 lat i 179 dni
  3. Karl Malone 36 lat i 189 dni
  4. Kareem Abdul-Jabbar – 36 lat i 217 dni
  5. Michael Jordan – 38 lat i 321 dni

Natomiast, jeśli chodzi o liczbę spotkań, jaka była potrzeba tym zawodnikom do dokonania tej sztuki, Kobe jest zdecydowanie najwolniejszy ze wszystkich.

• Wilt Chamberlain – 941
  • Michael Jordan – 960
  • Kareem Abdul-Jabbar – 1,101
  • Karl Malone – 1,152
  • Kobe Bryant – 1,179

Lakers dzięki wygranej nad Hornets polepszyli swój bilans do 9-10, jednak było to ich dopiero drugie zwycięstwo na wyjeździe w obecnych rozgrywkach. W piątek czeka ich wyjazd do Oklahomy.