Nagrody dnia: 25.11

Jrue Holiday /fot. Flickr

Samo pokonanie Phoenix Suns nie należy do najtrudniejszych rzeczy, ale przykrycie czapką Gorana Dragicia i przy okazji najlepszy mecz w karierze dają Jrue Holidayowi tytuł najlepszego zawodnika niedzielnych spotkań.

Gracz dnia:

Jrue Holiday (33 pkt., 3 zb., 13 as., 2 str.) – oglądając Sixers miałem tylko 1 zastrzeżenie do gry Holidaya. Notował za dużo strat (śr. 4.3 na mecz). Do tego już szósty raz przekroczył granicę 10 asyst, co w poprzednim sezonie udało mu się tylko raz.

Pierwsza piątka dnia:

Tim Duncan (26 pkt., 5 zb., 6 as., 3 blk.) – do Duncana pasuje mi w tym sezonie to, co Andre Agassi pisał o swoim największym rywalu – Samprasie. Gdy dochodziło do najważniejszych piłek, Sampras wyciągał swój serwis (rzut o tablicę) i załatwiał sprawę trzema szybkimi ciosami. Nie musiał grać widowiskowo, ale był do bólu skuteczny – Tim Duncan w pigułce.

Kevin Garnett (24 pkt., 10 zb., 1 as., 2 prz.) – Garnett wykorzystał kolejny świetny mecz w wykonaniu Rajona Rondo i zagrał najlepsze spotkanie w sezonie. Spędził najwięcej czasu na parkiecie i ewidentnie mu to podpasowało.

Carmelo Anthony (29 pkt., 4×3, 2 zb., 3 as., 1 prz.) – co prawda przeciwnik niezbyt wymagający, ale Melo utrzymuje wciąż bardzo wysoką formę. Tym razem nie musiał się zbytnio wysilać w drugiej połowie.

Andre Iguodala (23 pkt., 3×3, 2 zb., 3 as.) – Iggy poprowadził Nuggets do czwartej wygranej z rzędu. To już druga taka seria Bryłek, które z powrotem znalazły się w pierwszej połowie tabeli Zachodu. AI z kolei nie rzucał tak wielu punktów od rozgrywek 2009/10.

Jrue Holiday – Gracz dnia

Szósty zawodnik:

Ed Davis (15 pkt., 14 zb.) – rezerwowy silny skrzydłowy Raptors w niespełna 22 minuty zaliczył bardzo wysokie double-double. Szkoda, że Dwane Casey nie dał mu więcej gry, szczególnie przy fatalnej dyspozycji Andrei Bargnaniego.

Rookie:

Jonas Valanciunas (22 pkt., 7 zb., 3 as., 3 blk.) – najlepszy mecz w krótkiej przygodzie Litwina z NBA. Rekord punktowy, kolejny dobry mecz pod tablicami i coraz większa pewność siebie. Raptors nie przeliczyli się inwestując w niego piąty wybór w drafcie rok temu.