Nagrody dnia: 19.11

David West /fot. Flickr

W dzisiejszym notowaniu wielkich gwiazd jak na lekarstwo. Mimo, że przeciwnik najsłabszy w lidze, to wyróżniamy Davida Westa. W przeciwnym kierunku udali się „wyborowi” strzelcy.

Gracz dnia:

David West (30 pkt., 10/14 z gry, 8 zb., 3 as., 1 prz., 4 blk.) – właśnie takiej gry od Westa oczekują w Indianie. Skoro już nie ma Grangera, to właśnie silny skrzydłowy powinien wziąć na siebie ciężar gry i ciągnąć Pacers w górę tabeli. Tak było w meczu Wizards, gdzie imponował skutecznością szczególnie w końcówce meczu.

Pierwsza piątka dnia:

Roy Hibbert (20 pkt., 12 zb., 3 as., 4 blk.) – podobnie jak u Westa, wreszcie dobra dyspozycja. Hibbert zagrał najlepszy mecz w sezonie i jeśli utrzyma ten poziom, to wszyscy zapomną o słabym początku rozgrywek i przestaną mu wypominać, że jest przepłacony.

David West – Gracz dnia

Danilo Gallinari (26 pkt., 5 zb., 3 as., 1 prz., 1 blk.) – Gallo dobrą końcówką spotkania zapewnił wygraną Nuggets nad Grizzlies. Wreszcie odblokował się w ataku i zaliczył bardzo ważny przechwyt w końcówce.

Kemba Walker (19 pkt., 3 zb., 4 as., 3 prz.) – Walker jest liderem największej sensacji początku rozgrywek – Bobcats. Jest nie tylko najlepszym strzelcem, ale też podającym i przechwytującym. Kiciusie są na plusie po 9 meczach i już nikt nie powie, że to przypadek, albo bardzo wygodny terminarz na początku rozgrywek.

Stephen Curry (31 pkt., 6 zb., 9 as., 2 prz.) – zdrowy Curry to czołowy zawodnik ligi, który jest w stanie przechylać szalę wygranej na stronę swojej drużyny. Tak było w dzisiejszym meczu przeciwko Dallas Mavericks, gdzie zwłaszcza w czwartej kwarcie i dogrywce był nie do zatrzymania. Biorąc pod uwagę końcówkę czwartej kwarty i dodatkowe 5 minut gry, zdobył 20 punktów i rozdał 3 asysty.

Szósty zawodnik:

Ramon Sessions (23 pkt., 4 zb., 4 as., 1 prz.) – Sessions przeszedł krótką drogę od bycia starterem w LA Lakers do pierwszego zmiennika w Bobcats. W meczu z Bucks trafiał najważniejsze rzuty w końcówce. Najpierw trójkę, a potem najważniejsze osobiste.

Rookie:

Michael Kidd-Gilchrist (15 pkt., 9 zb., 4 as., 1 prz., 1 blk.) – jak zwykle wszechstronny, jak zwykle niezbyt widoczny i jak zwykle bardzo przydatny. MKG po cichu przemyca swoją kandydaturę do pierwszej piątki debiutantów, bo niestety na miano najlepszego nie ma szans przy tak niedużej liczbie zdobywanych punktów.

Życiówka:

Harrison Barnes (20 pkt., 4×3, 12 zb., 1 prz.) – drugie w sezonie double-double, rekord punktów i celnych rzutów za trzy. W ostatnich czterech meczach zdobywa 17.3 punktu, zbiera 8.8 piłek i trafia 41.7% za trzy.