Nagrody dnia: 14.11

Rudy Gay /fot. Flickr

Aż 10 meczów w środę i wielu bohaterów do wyboru. Na najlepszego wybraliśmy lidera Memphis Grizzlies, Rudy Gaya, który poprowadził ich do szóstej wygranej z rzędu.

Gracz dnia:

Rudy Gay (28 pkt., 6 zb., 5 as.) – najlepszy strzelec zespołu, do tego broni przeciwko najlepszym strzelcom rywali. W ciągu 1 tygodnia walczył z LeBronem Jamesem i Kevinem Durantem, wychodząc obronną ręką z obu tych pojedynków. Jest w pełni zdrowy i wreszcie widać chemię pomiędzy nim, a resztą drużyny,

Pierwsza piątka dnia:

Chris Kaman (23 pkt., 10/12 z gry, 8 zb., 3 as., 1 prz., 1 blk.) – Kaman jak zwykle był niezbyt widowiskowy, ale do bólu skuteczny. 23 punkty z zaledwie 12 rzutów i skuteczność z gry na poziomie 83%. Czyżby forma z sezonu 2009/10 powracała?

Blake Griffin (20 pkt., 14 zb., 6 as., 2 blk.) – wiedział, kiedy ma zagrać najlepszy mecz w sezonie. Griffin póki co jest oszczędzany, dzisiaj też zagrał tylko 30 minut. Osiągnął najlepsze wyniki w zbiórkach (14) i asystach (6) w sezonie, do tego rzucił świetne podanie do DeAndre Jordana.

Rudy Gay – Gracz dnia

James Harden (30 pkt., 3 zb., 4 as., 1 blk.) – po 5 słabszych meczach (33% z gry), przyszedł czas na rehabilitację. Brodacz rzucił 30 punktów, trafił wreszcie połowę swoich rzutów, ale wciąż do poprawy skuteczność za trzy punkty, tym razem tylko 1/7, a od początku sezonu 24% – najgorzej w karierze.

Brandon Knight (15 pkt., 7 zb., 7 as.) – pierwsza wygrana Pistons, to trzeba nagrodzić Brandona Knighta. Gdy zabrakło obok Rodneya Stuckeya, poczuł się zdecydowanie lepiej i poprowadził Tłoki tak, jak powinien od początku rozgrywek.

Szósty zawodnik:

Beno Udrih (9 pkt., 6 zb., 10 as., 3 prz.) – świetne wejście z ławki i 10 asyst w 27 minut. Zdecydowanie najlepszy jego mecz w sezonie i minimalnie wygrana walka o miano pierwszego rezerwowego z Jamalem Crawfordem.

Rookie:

Harrison Barnes (19 pkt., 13 zb., 1 as., 1 prz.) – najlepszy w krótkiej karierze mecz Barnesa i od razu pierwsze double-double i ważne trafione rzuty osobiste w końcówce.

Życiówka:

Greivis Vasquez (24 pkt., 3×3, 5 zb., 9 as.) – Wenezuelczyk pobił swój rekord życiowy w punktach, a od początku sezonu należy do liderów w kategorii asyst (8.8 na mecz).