Nagrody dnia: 12.11

LeBron James /fot. Flickr

LeBron James przełączył się w tym meczu na tryb play-off, wielu bohaterów miał też maraton rozegrany w Toronto. Na minusie tym razem Vince Carter.

Gracz dnia:

LeBron James (38 pkt., 5×3, 10 zb., 6 as.) – 32 z 38 punktów zdobyte w drugiej połowie, o 7 więcej niż reszta drużyny, przy tym 0 strat. Cóż można więcej powiedzieć. Tak gra MVP.

Pierwsza piątka dnia:

Chris Bosh (24 pkt., 10 zb., 3 as., 1 blk.) – Bosh przy dość chimerycznej formie Dwyane’a Wade’a wyrósł na drugą opcję w ataku. Mimo, że wciąż nie ma pod niego żadnej zaplanowanej zagrywki, to jest to nowy, ulepszony Chris Bosh. Wystarczyło, że zdobył tytuł i uwierzył mocno w siebie.

Paul Millsap (34 pkt., 3×3, 9 zb., 2 as., 2 prz., 2 blk.) – w listopadzie 2010 Millsap trójkami pogrążał Miami Heat, tym razem dostało się Toronto Raptors. Nie był to jego najlepszy mecz w karierze, ale na pewno znajduje się w jego prywatnym top 5.

LeBron James – Gracz dnia

DeMar DeRozan (60 min., 37 pkt., 8 zb., 6 as., 2 prz.) – spędził godzinę czystej gry na parkiecie co do sekundy. Wyrównał rekord życiowy w punktach, był wszechstronny, zaliczając 6 asyst, tylko zwycięstwa zabrakło do pełni szczęścia.

Brandon Jennings (33 pkt., 4×3, 5 zb., 8 as., 4 prz., 2 blk.) – zapowaiadał przed sezonem zdecydowana poprawę i widzimy ją. Jest liderem ligi w przechwytach (3.5 na mecz), a przy tym podejmuje coraz lepsze decyzje w ataku.

Szósty zawodnik:

Markieff Morris (13 pkt., 6 zb., 5 as., 3 prz.) – świetne wejście z ławki, zabrał minuty Luisa Scoli dzięki walce po obu stronach parkietu. To jest jego zdecydowana przewaga nad Argentyńczykiem.

Rookie:

Alexey Shved (16 pkt., 4 zb., 5 as., 3 blk.) – Rosjanin z każdym meczem jest pewniejszy siebie i lepszy. Co prawda większość punktów zdobył na linii osobistych, ale żeby rozgrywający notował 3 bloki w meczu to już rzadkość.