Nagrody dnia: 10.11

Michael Kidd-Gilchrist /fot. Flickr

Wybór z drugim numerem draftu zobowiązuje, zatem Michael Kidd-Gilchrist postanowił się włączyć do walki o tytuł najlepszego debiutanta roku. Po kilku nominacjach wśród najlepszych, tym razem Marcin Gortat znalazł się na szarym końcu.

Gracz dnia:

Michael Kidd-Gilchrist (25 pkt., 12 zb., 1 prz., 2 blk.) – jak na debiutanta, to zdobycie 9 punktów i 7 zbiórek w czwartej kwarcie i dogrywce jest świetnym wynikiem. Kidd-Gilchrist zapewnił razem z Kembą Walkerem pierwszą wygraną w historii Bobcats przeciwko Mavericks. Nie zatrzymał go też target=”_blank”>brak butów.

Pierwsza piątka dnia:

Al Jefferson (27 pkt., 14 zb., 2 as., 1 prz., 2 blk.) – zatrzymał Marcina Gortata, był świetny w ataku i poprowadził Jazz do trzeciej wygranej na własnym parkiecie.

Kenneth Faried (18 pkt., 17 zb., 2 prz., 3 blk.) – trzecie z rzędu double-double i drugie tak wysokie. Faried swietnie się sprawdza jako silny skrzydłowy w pierwszej piątce i Nuggets wracają na dobre tory. To już ich czwarte zwycięstwo z rzędu.

Michael Kidd-Gilchrist – Gracz dnia

Gary Neal (27 pkt., 7 zb., 1 as.) – cała ławka rezerwowych Blazers zdobyła 4 punkty przeciwko Spurs, więc sam Neal ich zdeklasował. Dostał dużo minut z powodu kontuzji Tony’ego Parkera i wykorzystał to w najlepszy możliwy sposób.

Kemba Walker (26 pkt., 6 zb., 7 as., 8 prz.) – drugi świetny występ Walkera w sezonie i druga wygrana Bobcats. Ustanowił rekord kariery w przechwytach i po pięciu meczach ma fantastyczne statystyki (18.8 pkt., 5.8 as., 2.8 prz.)

Szósty zawodnik:

Gary Neal – pierwsza piątka dnia

Rookie:

Życiówka:

Nicolas Batum (33 pkt., 5×3, 7 zb., 4 as., 2 prz., 1 blk.) – Francuz po jednorazowym wypadku przy pracy wrócił do świetnej formy. Rzuca ponad 19 punktów na mecz i notuje rekordy kariery w zbiórkach, asystach i przechwytach. Udowadnia, że był wart tych 46 milionów w 4 lata.