Rekordowy Durant. Przed nim tylko… LeBron

11/01/2018
durantr warriors

Kevin Durant dzisiejszej nocy pokonał barierę 20 tysięcy punktów zdobytych na parkietach NBA. Stał się tym samym jednym z zaledwie pięciu zawodników, którzy dokonali tego przed trzydziestką. Jednocześnie jest drugim najmłodszym graczem , który to osiągnął. Przed nim jest tylko, a jakże, LeBron James.

Durantula potrzebował 25 punktów, aby dobić do tego legendarnego osiągnięcia. Zdobył je już w pierwszej połowie rzutem z półdystansu nad bezradnym Harrellem:

KD osiągnął to w wieku 29 lat i 103 dni. Przed 30 urodzinami, lecz później niż Kevin dokonali tego Michael Jordan, Kobe Bryant i Wilt Chamberlain. Przed nim jest jedynie King James, lecz przewaga jest ogromna – LBJ zdobył tyle punktów w wieku zaledwie 28 lat i 17 dni. Zawsze drugi wciąż aktualne co, Kev?

Jak zaznacza Durant, jest niesamowicie szczęśliwy i zaszczycony, że może znaleźć się w takim towarzystwie:

„To świetne towarzystwo i nigdy nie myślałem, że zostanę postawiony w rozmowach obok takich ludzi. Nigdy nie było moim celem liczyć ile mam punktów. Nie po to gram w kosza. Ale wiedzieć, mieć to czarno na białym, że należę do tego grona jest dla mnie czymś szczególnym.”

Jego cele zawsze dotyczyły raczej niedalekiej przyszłości:

„Kiedy wchodziłem do ligi miałem jedną misję – zdobyć Rookie of the Year. Na tym później opierałem kolejne. W drugim sezonie chciałem zdobywać średnio 25 pkt. Każdego roku wyznaczałem sobie cel, ale nigdy nie wyobrażałem sobie zdobycia 20 czy 30 tysięcy punktów.”

Do 30 tysięcy jeszcze trochę, choć jeżeli pozostanie zdrowy to nie wątpliwości, że i tą granicę przebije.

W związku z tym osiągnięciem od razu pojawiły się pytania, czy KD ma szansę przegonić Jabbara w ilości punktów. W końcu w 2015 roku sam LeBron James twierdził, że Durant ma szansę na to. Gdyby zdrowia było więcej, to kto wie. Statystyki jednak nie są przyjazne i w przypadku Kevina, Kareem może spać spokojnie. Co innego jeśli chodzi o LeBrona, który jeśli dalej będzie pił swój eliksir młodości, może się wdrapać na sam szczyt drabinki punktów, ale to już temat na inną okazję.

Kopiuj link do schowka