Blazers vs Pelicans: Nieskuteczni liderzy Portland

15/04/2018
Anthony Davis Pelicans fot. Derick E. Hingle-USA TODAY Sports

W wyjściowych piątkach obu zespołów nie było zaskoczeń. Pierwszą przewagę w meczu zdobyli gospodarze, jednak kwarta została wygrana przez Pelikany 21:18. Run 13:0 pod koniec drugiej ćwiartki sprawił, iż Pelicans schodzili na przerwę z korzystnym dla siebie wynikiem 45:36. „Motorem napędowym” był Rondo, który rozdał aż 9 asyst, a jego podania kończył duet Davis&Holiday zdobywając łącznie 32 punkty.

Koszykarzom z Nowego Orleanu grało się łatwiej pod koszem, na co wpływ miał dobry ruch piłki. Portland natomiast w pierwszej połowie grało słabo w ataku, czego powodem był fatalna postawa swoich liderów oraz przyzwoita obrona Pels. Lillard miał skuteczność 1/9, a McCollum 0/6 z gry.

Na początku trzeciej kwarty to nadal Pelikany wyglądały lepiej. Na parę minut zapanowała wtedy „wesoła” koszykówka, która wyszła im na plus poprzez defensywę. Po tym fragmencie spotkania sprawy w swoje ręce wziął Lillard, który zdobył 8 oczek w 3Q. Mimo tego Blazers przegrali kolejną kwartę, a strata zwiększyła się do 12 punktów, gdyż swój kunszt strzelecki pokazał Mirotić. Ostatnie 12 minut lepiej rozpoczęli koszykarze Portland, notując run 7:2. Jednak wzięty czas na żądanie i kilka akcji dobrze zagranych przez Pelicans sprawiło, że ich przewaga znów wynosiła ponad 10 oczek.

Na pięć minut do końca meczu do gry wrócił Nurkić i dał sygnał Blazers do pogoni ku zwycięstwu. Gospodarze sukcesywnie zmniejszali stratę, a koszykarze New Orleans zaczęli grać nerwowo. Na minutę do zakończenia spotkania Portland traciło tylko punkt, dzięki celnej trójce McColluma, który wziął się w garść. Kolejne trzy akcje koszykarzy z Oregonu były jednak nieskuteczne, ze względu na fenomenalne krycie Holiday’a. W międzyczasie Anthony Davis był taktycznie faulowany i 5 sekund przed końcem Blazers tracili już pięć oczek. Równo z syreną trójkę trafił McCollum, lecz ten rzut był bez znaczenia.

Pelicans: A. Davis – 35 (14 zb., 4 bl.), J. Holiday – 21 (7 zb.), N. Mirotic – 16 (4×3, 11 zb., 4 bl.), I. Clark – 10, R. Rondo – 6 (8 zb., 17 as.), E. Moore – 4, S. Hill – 3, C. Diallo – 2, D. Miller – 0

Trail Blazers: C. McCollum – 19 (4×3, 3 prz.), D. Lillard – 18 (4×3, 7 zb., 7 as.), E. Turner – 13 (7 zb.), J. Nurkic – 11 (11 zb.), Z. Collins – 8, A. Aminu – 7 (7 zb.), P. Connaughton – 7, S. Napier – 6, E. Davis – 6 (13 zb.), M. Leonard – 0, W. Baldwin IV – 0