Plotkarski bazar – odc. 9

Plotkarski bazar – odc. 9
Listopad 14 14:17 2012 Wydrukuj wpis

Marcus Camby /fot. Flickr

W czym Marcus Camby zrówna się z Juliusem Ervingiem, ile odpocznie Chase Budinger, a kto zasili coraz większą kolonię amerykańską w Chinach? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w środowym bazarze.

Wyróżnienie dla Marcusa Camby

19 stycznia 2013 uniwersytet Massachussetts wycofa koszulkę z numerem Marcusa Camby. Dołączy do grona czterech zawodników, których koszulki tez zostały wycofane z użycia, między innymi Juliusa Ervinga. W trakcie trzech lat spędzonych na uczelni, Camby został liderem wszech czasów pod względem bloków (336), a także jest rekordzistą w liczbie czap w jednym sezonie (128). W sezonie 1996 poprowadził UMass do Final Four NCAA.

3 miesiące Budingera

Same złe wieści docierają z obozu Minnesota Timberwolves. Chase Budinger poddał się we wtorek operacji kolana, która wykluczy go z gry na co najmniej 3 miesiące. Kontuzji doznał w sobotnim meczu przeciwko Chicago Bulls. W 6 rozegranych meczach zdobywał średnio 11.8 punktu i 3.5 zbiórki na mecz.

[reklama]

Bobcats i Hornets się wymienili

Pomiędzy Charlotte Bobcats i New Orleans Hornets doszło do małej wymiany. W jej ramach Bobcats pozyskali Hakima Warricka, oddając w zamian Matta Carrolla. Pod względem finansowym niewiele to zmieni w obu drużynach. wygranym tej zamiany wydają się być Charlotte, bo mają kolejnego niezłego podkoszowego, który będzie umiał sam kreować zdobywanie punktów. Pozbyli się jednocześnie zawodnika, który w tym sezonie nie zagrał ani razu, a na jego pozycji była duża konkurencja.

Gaines za Wielki Mur

Sundiata Gaines jest kolejnym po Arenasie, McGradym i Mbendze zawodniku, który w ostatnim czasie zdecydował się na przeprowadzkę do Chin. Sundiata, który w swojej karierze grał choćby w lidze gruzińskiej, podpisał umowę z Fujian Guangzhou Bank. Dołączy w niej do Stephena Grahama, który jeszcze w sezonie 2010/11 grał w New Jersey Nets.


web survey

Piotr Zarychta @ Twitter

  Tagi:
  Kategorie:
zobacz więcej wpisów

O autorze wpisu

Piotr Zarychta
Piotr Zarychta

Pierwszy raz NBA obejrzałem w 1991 roku. W 2011, czyli 20 lat później napisałem pierwszy tekst, otwierając ZkrainyNBA. Przez kilka miesięcy pisałem na 2taktach, by wrócić na stare śmieci. Nałogowo lubię wstawać za wcześnie dla 95% społeczeństwa, byle tylko obejrzeć jak 10 facetów próbuje trafić do kosza.

Zobacz więcej wpisów
Dodaj komentarz

0 Comments

Jeszcze nie skomentowano

Zostań tym, który rozpocznie konwersację.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Twój adres e-mailowy nie zostanie opublikowany. Także inne dane nie zostaną upublicznione trzecim stronom.
Wszystkie pola są obowiązkowe.