Plotkarski bazar – odc. 19

10/01/2013
Tyreke Evans i Randy Foye

Tyreke Evans i Randy Foye /fot. Flickr

W czwartkowym bazarze dowiecie się o zawieszeniu Carmelo Anthony’ego, kontuzjach Kevina Love’a i Andersona Varejao, a także o potencjalnej wymianie między Kings, a Grizzlies.

Bezzębne Wilki

Sponsor serwisu

Kontuzja Kevina Love’a okazała się na tyle poważna, że potrzebna była operacja prawej dłoni. Jak poinformował Marc Spears z Yahoo Sports, skrzydłowy Wolves będzie przebywał poza grą od 8 do 10 tygodni. To oznacza jego powrót do gry w połowie marca. Znacząco zmniejsza to szanse Wolves na walkę o play-off. Obecnie Wilki zajmują 10. miejsce z bilansem 16-16.

Bez samby w Cleveland

Najbardziej wartościowy obok Kyrie Irvinga zawodnik Cleveland Cavaliers, Anderson Varejao może opuścić z powodu kontuzji nawet najbliższe 2 miesiące. Jako, że Brazylijczyk miał być jedną z najlepszych kart przetargowych przy zbliżającym się końcu okresu transferowego, pokrzyżowało to plany Cavs. Trudno bowiem sobie wyobrazić, żeby ktoś zdecydował się na pozyskanie kontuzjowanego zawodnika.

[reklama]

Niedźwiadki wymienią się z królami?

John Hollinger szuka oszczędności i jest skłonny oddać Rudy’ego Gaya do innego zespołu. Jednym z kandydatów do wymiany okazują się Sacramento Kings, którzy chętnie oddadzą nie spełniającego pokładanych w nim nadziei Tyreke’a Evansa. Taka wymiana dałaby Grizzlies możliwość zaoszczędzenia gotówki, bo Gay zarabia obecnie ponad 16 milionów dolarów, a Evans ledwo ponad 5. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest fakt, że gracz Kings zostanie po tym sezonie wolnym agentem. Ale wtedy nawet oferta w okolicach 10 milionów powinna okazać się wystarczająca dla zatrzymania go w barwach Grizzlies.

Melo zawieszony

Jeden mecz kary będzie musiał opuścić Carmelo Anthony po zajściu pomiędzy nim a Kevinem Garnettem. Melo nie tylko próbował dostać się do szatni Celtics, ale też czekał na rywala przy autobusie Bostonu. Poza koniecznością opuszczenia spotkania, Anthony nie otrzyma także wynagrodzenia za ten mecz, co uszczupli jego portfel o ponad 150 tys. dolarów.

Piotr Zarychta @ Twitter

Kopiuj link do schowka