Plotkarski bazar – odc. 18

09/01/2013
Kenyon Martin

Kenyon Martin /fot. Flickr

Na czyj powrót możemy się szykować już w najbliższą sobotę, a kogo nie zobaczymy prawdopodobnie już nigdy na parkietach NBA? Dokąd trafi Kenyon Martin i w kogo inwestują w Charlotte? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w kolejnym odcinku Plotkarskiego bazaru.

Jax nie wróci

Sponsor serwisu

Phil Jackson zapowiedział, że w obecnym sezonie nie ma takiej możliwości, by wrócił do NBA: „Nie mam żadnych planów związanych z trenowaniem kiedykolwiek” powiedział w rozmowie z serwisem Sheridan Hoops. Howard Beck z New York Timesa zostawia jednak otwartą furtkę dla najbardziej utytułowanego szkoleniowca w historii NBA, twierdząc, że mógłby on się skusić do powrotu, gdyby mógł objąć drużynę, mającą realne szanse na tytuł mistrzowski. W innym wypadku, nie ma możliwości powrotu. Jackson jako trener zdobył 11 tytułów mistrzowskich, ma też najlepszy bilans w rozgrywkach play-off w historii.

K-Mart wreszcie wróci?

Jego nazwisko pojawiało się w spekulacjach transferowych od początku lipca 2012, ale do teraz nie znalazł dla siebie pracodawcy. Kenyon Martin ma w końcu szansę zaczepić się w NBA, a jego nowym pracodawcą mogą być New York Knicks. Wszystko jest spowodowane przedłużającą się kontuzją stopy Rasheeda Wallace’a. Od daty jego powrotu zależy jak bardzo Knicks będzie zależało na porozumieniu z Martinem i ewentualnym podpisaniem z nim kontraktu.

[reklama]

Sobota będzie dla Walla

Po ponad 2 miesiącach bez gry, w sobotę na parkiecie pojawić się może w końcu John Wall. Rozgrywający Washington Wizards dochodzi do pełni zdrowia i zgodnie z tym co zapowiedział właściciel Washington Wizards, Wall ma się pojawić już w sobotę na boisku. Oczywiście będzie to możliwe, jeśli w ostatniej chwili nie nastąpią jakieś komplikacje. Jego pomoc jest niezbędna dla Czarodziei, którzy są w tej chwili czerwoną latarnią NBA z bilansem 5-28.

Adrien Rysiem do końca sezonu

Charlotte Bobcats zagwarantowali do końca sezonu umowę Jeffa Adriena. Skrzydłowy trafił do zespołu w grudniu, po tym jak kontuzji doznał Tyrus Thomas. Adrien wykorzystał swoją szansę w 7 meczach, grając w nich 8.9 minut i zdobywając w tym czasie 3.3 punktu i 3.0 zbiórki. Do drużyny z Charlotte trafił z Rio Grande Valley Vipers, dla których w lidze NBDL rozegrał 5 meczów, notując średnio 17.6 punktu, 11.2 zbiórki i 1.8 bloku na mecz.

Piotr Zarychta @ Twitter

Kopiuj link do schowka