Patrick Patterson pełen nadziei na powrót

21/09/2017
Patrick Patterson Tom Szczerbowski/USA TODAY Sports

Były zawodnik Toronto Raptors Patrick Patterson tego lata stał się wolnym agentem(4.5 sezonu w barwach Raptors) i już 4 lipca podpisał 3-letnią umowę z Oklahomą City Thunder, przenosząc swoje talenty z zimnej północy. Za trzy kolejne lata gry ma zarobić 16.4 mln $.

Ponad miesiąc  temu silny skrzydłowy musiał się też poddać operacyjnemu zabiegowi artroskopii swojego lewego kolana w klinice w Los Angeles w stanie Kalifornia  i przypuszczało się, że będzie musiał odpocząć od koszykówki od 4 do 6 tygodni. Patterson poddał się procedurze wyczyszczenia kolana i dzięki temu nie ma w nim żadnych strukturalnych uszkodzeń, które mogłyby go zatrzymać na dłuższy czas z dala od parkietu. Zabieg więc zakończył się sukcesem, o czym informował sam GM Sam Presti.

Ponad miesięczny odpoczynek stawia go w dobrej sytuacji na wcześniejszy powrót jeszcze przed startem obozu treningowego, który zaczyna się 26 września. Jednak gdy mamy do czynienia z kontuzjami kolana to nic nigdy nie jest na 100% pewne.

„Mam nadzieję, że będę gotowy. Bardzo chciałbym być już niedługo z moimi kolegami z drużyny na parkiecie.”

Zawodnik jest obecnie typowany do bycia starterem na pozycji silnego skrzydłowego, po tym jak Domantas Sabonis odszedł do Indiany Pacers. Został podpisany za przystępną cenę i już w październiku miałby wskoczyć do pierwszej piątki. Z pewnością w pełni sił będzie wsparciem pod koszem dla Thunder jako dobry obrońca, a także dla dwóch gwiazd zespołu Paula Georga i Russella Westbrooka. Im więcej w trójkę spędzą na parkiecie tym silniejsi będą w nadchodzącym sezonie i mają nadzieję na walkę o playoffs.

Ma im w tym pomóc właśnie Patterson, który po raz pierwszy zagra większe minuty i będzie mógł w pełni pokazać swoje umiejętności i wszystkie atuty.  Przez ostatnie 4 sezonu na północy Kanady miał miano rezerwowego i średnio grał na mecz lekko ponad 25 minut, rzucając w tym czasie 7.6 pkt i średnio zbierając prawie 5 piłek na spotkanie.

 

Kopiuj link do schowka