Pablo Prigioni trenerem w New York Knicks?

12/02/2018
Pablo Prigioni

Według Marca Bermana z The New York Post, New York Knicks chcą, by członkiem ich sztabu został ich były zawodnik, Pablo Prigioni.

Kiedy patrzymy na co poniektórych graczy – nie tylko na to jak grają, ale jaką aurę wokół siebie wytwarzają – od razu odnosimy wrażenie, że świetnie odnaleźliby się w roli trenera. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku doświadczonego, 40-letniego Pablo Prigioniego.

New York Knicks są zainteresowani zatrudnieniem byłego argentyńskiego koszykarza na stanowisku trenera do spraw rozwoju zawodników. Co ciekawe, Prigioni właśnie przebywa w Nowym Jorku. Zaprosili go jednak… Bropoklyn Nets, któży zaproponowali mu, by spędził tydzień z zespołem. Nie jest to jasne, ale Nets być może także rozważają zaoferowanie Argentyńczykowi pracy w sztabie szkoleniowym. Knicks kontaktowali się w tej sprawie z Prigionim już latem, ale wtedy odrzucił ofertę, żeby objąć posadę głównego szkoleniowca hiszpańskiego zespołu z Baskonii.

Pablo Prigioni zadebiutował w NBA w wieku 35 lat właśnie w barwach New York Knicks. W swoim trzecim sezonie gry został wymieniony do Houston Rockets. W swojej karierze na parkietach NBA nigdy nie był graczem wybitnym ofensywnie, ale jego rozumienie gry i oddanie defensywne zawsze robiło naprawdę świetne wrażenie.

Kopiuj link do schowka