Asik i Rockets doszli do porozumienia

02/07/2012
Miami Heat v Chicago Bulls - Game Two in Game Two of the Eastern Conference Finals during the 2011 NBA Playoffs on May 18, 2011 at the United Center in Chicago, Illinois. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.

Omer Asik /fot. Flickr

Houston Rockets starający się między innymi o gracza Chicago Bulls, Omera Asika doszli z nim do ustnego porozumienia, na mocy którego Turek miałby przez trzy lata gry w tym zespole zarobić $25,1 milionów. Jednak to nie wszystko.

Po pierwsze. Omer Asik jest zastrzeżonym wolnym agentem dlatego Bulls mają trzy dni na wyrównanie tej oferty, a GM Chicago Gar Forman postawił sprawę jasno: jednym z priorytetów jest zatrzymanie w drużynie tego gracza. Jednakże propozycja otrzymana od Rockets może napsuć troszkę krwi Bykom, gdyż są oni blisko poziomu luxury-tax i nie wiadomo czy będą chcieli przez to zatrzymać Asika w zespole. Forman dodał jednak, że drużyna chce podejmować nie finansowe, a koszykarskie decyzje dlatego możliwe, że oferta zostanie wyrównana.

Sponsor serwisu

Po drugie, mniej istotne – Asik kontrakt podpisać mógłby dopiero 11 Lipca, gdyż jest to pierwszy dzień, w którym zawodnicy mogą zawierać nowe umowy.

Dla Asika zmiana zespołu może oznaczać więcej minut, jednak nie będą to pewnie jakieś oszałamiające liczby a to z uwagi na to, że GM Houston Daryl Morey zapowiedział, że chce przedłużyć umowę z Marcusem Cambym, który dołączył do zespołu w Marcu.

Omer grał profesjonalnie w Turcji (Fenerbahce) zanim w 2008 roku został wybrany w drafcie przez Portland Trail Blazers i momentalnie wytrade’owany do Chicago Bulls, z którymi nota bene kontrakt podpisał dopiero w Lipcu 2010 roku.

Wojtek Bielewicz @Twitter

Kopiuj link do schowka