Offseason 2017 – dzień #20-21

21/07/2017
Damien Wilkins fot. Thomas Oliver/NBAE/Getty Images

Wszystkie plotki i transfery z dwudziestego i dwudziestego pierwszego dnia offseason 2017 w jednym miejscu i na bieżąco uaktualniane.

Kyrie Irving poprosił o transfer! Szokujący news pojawił się m.in. na ESPN. Podobno Kyrie Irving poprosił w zeszłym tygodniu o transfer. Powodem jest mieszanka niezadowolenia z decyzji klubu o zwolnieniu GMa Davida Griffina i chęć wyjścia z cienia LeBrona. Irving miał podać Cavs krótką listę preferowanych przez niego zespołów, na której znaleźli się Knicks, Heat, Spurs i Wolves.

Derrick Rose wybiera między Cavs, Lakers i… Bulls. Bardzo możliwe, że już w ten weekend dowiemy się, w jakim klubie zagra w przyszłym sezonie Derrick Rose. Mówiło się wcześniej o obopólnym zainteresowaniu Milwaukee Bucks, ale ostatnie doniesienia sugerują, że D-Rose ma za sobą obiecujące rozmowy z Cavs i Lakers. Pozostaje decyzja, co jest dla Rose’a ważniejsze – wygrywanie (Cleveland), czy większa rola i więcej minut na parkiecie (LA). Podobno do Derricka odezwała się też jego była drużyna, Chicago Bulls, ale trudno powiedzieć czy to poważne zainteresowanie, czy jedynie plotkarski szum…

Damien Wilkins wraca do NBA. 37-latek z ponad 560 meczami w NBA na koncie, nie grał w lidze od sezonu 12/13, ale powalczy o powrót na niegwarantowanym kontrakcie podpisanym z Indiana Pacers. Syn Geralda Wilkinsa i bratanek Dominique’a błąkał się ostatnio po świecie i G-League, spędzając ostatni sezon w Greensboro Swarm, gdzie rzucał po prawie 15 punktów w meczu, trafiając 49% rzutów z gry, 36% trójek i 84% osobistych. Jak widać poniżej, stary człowiek wciąż może…

Udonis Haslem przedłuża kontrakt z Miami Heat. Najmniej zaskakujący news tego offseason. Haslem = Heat. Umowa będzie roczna i minimalna.

Suns wśród zainteresowanych Drummondem. Jakiś czas temu plotkowano, że Stan Van Gundy próbował się pozbyć w okolicach draftu Andre Drummonda, ale nic z tego nie wyszło ze względu na słabość właściciela Pistons do swojego centra, oraz słabość ofert jakie SVG otrzymał. Podobno najbardziej zainteresowani transferem byli Phoenix Suns, ale najwyraźniej nie byli gotowi oddać wzamian wystarczająco dużo. Jake Fischer ze Sports Illustrated wymienia też Sacramento Kings, jako drużynę, która z pewnością rozmawiała z Pistons na temat Dre.

Celtics ściągają Shane’a Larkina. Po krótkiej i średnio udanej karierze w NBA, Shane Larkin spędził ostatni sezon w Hiszpanii i jako rozgrywający Baskonii stał się gwiazdą koszykówki europejskiej. Choć zostając za oceanem mógł zarobić ponad 6 milionów dolarów w przyszłym roku, wybrał minimalną, roczną ofertę od Boston Celtics, którzy uzupełniają skład po ostatnich zawirowaniach.

Guerschon Yabusele wreszcie w Beantown. Szesnasty pick Celtics w ubiegłorocznym drafcie, „nowy Boris Diaw”, Guerschon Yabusele wreszcie podpisał kontrakt z Bostonem. Francuz nie załapał się do składu rok temu, ogrywał się więc w Chinach i G-League

Rakiety przedłużają rezerwowych. Skrzydłowy Troy Williams i rozgrywający Bobby Brown zostają w Houston. 22-letni Williams wiąże się umową trzyletnią, z gwarantowanym tylko pierwszym rokiem, zaś 32-letni Brown w nagrodę za pomoc w rekrutacji Chrisa Paula (jest kumplem CP3 jeszcze z czasów Nowego Orleanu) dostanie roczny kontrakt minimalny.

Kilku chętnych na Brandona Rusha. W ubiegłym sezonie Rush grał po 22 minuty w meczu i trafiał dla Wolves 38.6% trójek. Zainteresowani jego umiejętnościami są podobno Mavs i Pacers, a także Heat, choć akurat Miami mają na skrzydle znacznie większy tłok.

Dakari Johnson zasila OKC. Thunder ściągają do ligi gracza swojej g-league’owej farmy, Oklahoma City Blue, Dakariego Johnsona. Grał tam dwa lata, a ostatnio zaliczał po 18 punktów i 8 zbiórek w meczu. Kontrakt będzie dwuletni i według Shamsa Charanii – gwarantowany.

Mavs zwalniają Brussino. Dallas rozstali się z Nicolasem Brussino, który w poprzednim sezonie dawał im po 9 minut i 3 punkty w meczu. Miał zarobić 1.3 miliona dolarów w przyszłym sezonie i 1.5 w następnym, ale zwolnienie miało miejsce zanim jego umowa stała się gwarantowana.

Kopiuj link do schowka