Nie ma Rondo, Nets harcuj?
Deron Williams i Brook Lopez / fot. Flickr

Listopad 16th, 2012

Przed wczorajszym spotkaniem Celtics wygrali 17 z ostatnich 19 meczw z Nets. Brooklyn okaza? si? by? dla nich jednak mniej przyjazny ni? New Jersey i po zaci?tym spotkaniu, podopieczni Doca Riversa musieli uzna? wy?szo?? gospodarzy, przegrywaj?c 97-102.

No Rondo = problem.

Rajon Rondo skr?ci? kostk?w ?rodowym spotkaniu z Utah Jazz i nie mg? przez to wyst?pi? we wczorajszym pojedynku z Nets. Lidera Celtw w pierwszej pi?tce zast?pi? Leandro Barbosa i cho? Brazylijczyk zaliczy? naprawd? solidny wyst?p (17 pkt, 5/11 FG), to jednak w grze go?ci wida? by?o brak ich podstawowego rozgrywaj?cego. Ofensywa Celtics nie dzia?a?a momentami (g?wnie w pierwszej po?owie) tak jak powinna, a zesp?, ktry jest w tym sezonie w Top5 asyst, zanotowa? ich wczorajszego wieczora zaledwie siedemna?cie.

G?wnym playmakerem sta? si? Jason Terry (6 asyst), jednak wi?kszo?? punktw Celtowie zdobyli dzi?ki indywidualnym akcjom Leandro Barbosy(17pkt 5/11 FG) i Paula Pierce’a (22 pkt 8/12 FG).

?led? ZkrainyNBA na Twitterze!

Brook(lyn)

Bohaterem tego spotkania po stronie gospodarzy by? z pewno?ci? Brook Lopez(24 pkt, 11/14 FG). Center Nets, ktrego przed tym sezonem wiele osb widzia?o ju? w Orlando Magic pokazuje, ?e po ofensywnej stronie parkietu jest jednym z najlepszych big-manw w lidze (69% FG w tym sezonie). Problemem wci?? pozostaje dla niego walka na tablicach – w meczu z Celtics przez 35 minut zebra? ledwie 6 pi?ek – jednak gdy w dru?ynie ma si? Reggiego Evansa(9 zb) i Krisa Humphriesa(13 zb) mo?na mu to wybaczy?.

Dobrym sygna?em dla fanw Nets mo?e by? tak?e coraz lepsza wsp?praca na linii Lopez-Williams, co owocuje akcjami chocia?by takimi jak ta poni?ej:

Trzecia kwarta

Nets po raz kolejny w tym sezonie stracili swoj? przewag? z pocz?tku spotkania. Wczoraj nie sko?czy?o si? to dla Nowojorczykw tak tragicznie jak chocia?by w meczu z Minnesot? Timberwolves, jednak na 12 minut przed ko?cem spotkania, fani zgromadzeni w Barclays Center znowu mieli powa?ne powody do obaw.

Na przestrzeni trzeciej kwarty go?cie zaliczyli ‚run’ 20-2, a po do?? s?abej pierwszej po?owie meczu obudzi? si? Paul Pierce, zdobywaj?c w tej ods?onie a? 11 ze swoich 22 punktw.

Celtowie w ko?cu zacz?li lepiej gra? na tablicach i przestali pozwala? gospodarzom na ?atwe punkty z ponowienia (w pierwszych 24 minutach Nets zebrali na atakowanej tablicy a? 15 pi?ek, w drugiej po?owie ju? tylko 3). Doc Rivers skutecznie zmotywowa? swj zesp? w szatni i spotkanie trzyma?o w napi?ciu do samego ko?ca.

Rzuty Wolne

Celtics mieli w ko?cwce szanse na wygranie tego spotkania, jednak na linii dwukrotnie mylili si? kolejno Paul Pierce iJason Terry. Zawid? szczeglnie ten pierwszy, ktry po ?wietnej trzeciej kwarcie, w niecharakterystyczny dla siebie sposb znikn?? gdzie? na ostatnie 12 minut i pope?nia? g?upie b??dy, ktre ostatecznie kosztowa?y Celtics zwyci?stwo.

Poskutkowa?a tak?e znana z Euroligowych parkietw taktyka Avery’ego Johnsona, ktry w ko?cwce spotkania, zamiast pozwoli? rywalom na oddanie skutecznej prby za trzy, poleci? swoim zawodnikom faulowa? przeciwnikw zanim ci zdo?aj? w ogle pomy?le? o rzucie zza ?uku.