Zen Master wprowadzi do Hall of Fame Wintera i Rodmana

Pierwsze od dawna lato Phila Jacksona bez koszykówki nie będzie jej w zupełności pozbawione. Zen Master, który jest członkiem Hall of Fame i najbardziej utytułowanym trenerem w historii będzie wprowadzającym dwóch tegorocznych nowych członków hallu sławy.

O to wprowadzenie poprosili go dwaj byli współpracownicy – wieloletni asystent Tex Winter i były zawodnik Dennis Rodman. Jackson znany jest z tego, że lubi się wypowiadać bardzo ciekawie i kontrowersyjnie, więc możemy się spodziewać ciekawego wystąpienia 12 sierpnia.

Winter to mag ofensywny. To on wymyślił taktykę trójkątów, która przyniosła wszystkie sukcesy drużynom Jacksona, zarówno w Chicago jak i w Los Angeles. Jego osiągnięcia w karierze trenerskiej są jednak dużo większe. Był swego czasu najmłodszym trenerem NCAA, obejmując drużynę Marquette w wieku zaledwie 30 lat. Podczas pracy w Kansas State dwukrotnie doprowadził tą drużynę do udziału w akademickim Final Four. W trakcie całej swojej kariery wygrał łącznie 454 meczów na poziomie uczelnianym.

Potem przeniósł się do NBA, w której przez dwa lata był głównym coachem w Houston w latach 1972-74, a od 1985 dołączył do sztabu trenerskiego Chicago Bulls. Następnie przeniósł się razem z Philem Jacksonem do LA Lakers, z którymi świętował kolejne tytuły mistrzowskie. W 2009 roku podczas spotkania na uczelni Kansas doznał zawału.

Z kolei Rodman pracował z Jacksonem przez 3 lata w Chicago Bulls. Zapewne gdyby jeszcze żył, to wprowadzałby go do Hall of Fame Chuck Daly, ale w tej sytuacji ciężko sobie wyobrazić innego człowieka niż Jax. W końcu na końcu książki Bad as I wanna be Rodman stwierdził, że Jackson może być w końcu człowiekiem, który go rozumie.

Komentarze

komentarzy