Z ziemi NBA za ocean?

Sonny WeemsDeron Williams nie muszą być największymi gwiazdami, które tego lata zdecydują się na transfer do Europy. W związku z brakiem „posunięcia” w kwestiach lokautu, opcjonalną chęć gry na Starym Kontynencie wyraża coraz więcej znanych zawodników. Wśród nich są nawet: Chris PaulCarmelo AnthonyDwyane Wade.

Takie wieści nadeszły do nas z Chin, gdzie przebywają obecnie ci zawodnicy. Sytuacji lokautu śledzili z Hong Kongu i coraz częściej są skłonni do rozmów o przenosinach za ocean. Za ocean nie musi jednak wcale oznaczać Europy, mogą to być np. Chiny, które coraz bardziej kochają pomarańczową piłkę.

„Jeśli chodzi o przenosiny tutaj czy gdziekolwiek, zawsze mówimy, że jesteśmy otwarci. Mamy jednak nadzieję, że nie będziemy zmuszeni do kroczenia tą drogą. Sezon jeszcze sie nie zaczął, zobaczymy.” – podsumowuje sprawę Melo.

Właścicieli i graczy wciąż dzielą lata świetlne od ustanowienia nowego porozumienia przy podziale wpływów z ligi NBA. Umowa wygasła 30 czerwca i istnieje obawa, że możemy być świadkami kolejnego lokatu trwającego nawet przez cały sezon.

Wszyscy trzej panowie wymienieni wyżej byli członkami reprezentacji USA, która wygrałą w 2008 roku złote medale olimpijskie. „Podczas tego tournee mamy sporo zabawy. Mamy stą przecież miłe wspomnienia. Lubimy tu przebywać i może jeszcze tu wrócimy.” – mówi CP3

Wielka Trójka trenowałą wraz z młodzieżowymi kadrami Chin U19 i U21. Same treningi obserwowało prawie 2000 osób.

Sonny Weems i Deron Williams nie muszą być największymi gwiazdami, które tego lata zdecydują się na transfer do Europy. W związku z brakiem ”posunięcia” w kwestiach lokautu, opcjonalną chęć gry w Europie wyraża coraz więcej znanych marek. Wśród nich są nawet: Chris Paul, Carmelo Anthony i Dwayne Wade.

Komentarze

komentarzy