Wilson Chandler zagra w Chinach

Wilson Chandler, jeden z najciekawszych zawodników, którzy mieli być dostępni na rynku wolnych agentów przed kolejnym sezonem NBA zdecydował się nie czekać co przyniosą dalsze rozmowy w sprawie zakończenia lokautu i podpisał jednoroczną umowę z chińskim zespołem Zhejiang Guangsha.

To oznacza, że nawet w przypadku zakończenia lokautu w NBA nie zobaczymy go na parkietach najlepszej ligi świata, gdyż liga CBA przyjęła założenie, że kluby nie mogą podpisywać kontraktu z opcją rozwiązaniu umowy w razie zakończenia lokautu.

Jak powiedział agent zawodnika, zarobi on mniej niż 3.1 miliona dolarów za rok, które otrzymał ostatnio w Denver, ale więcej niż 1.7 miliona dolarów, które oferowano mu w lidze włoskiej.

W barwach Lwów będzie występował razem z innym graczem NBA, Earlem Clarkiem, który ostatnie rozgrywki kończył w barwach Orlando Magic.

Ta wiadomość mocno osłabia Denver Nuggets w kontekście najbliższych rozgrywek, o ile oczywiście się odbędą. Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze Nene może od nich odejść, bo też mu się skończyła umowa, czeka ich bardzo pracowity czas jeśli NBA wznowi rozgrywki.

Komentarze

komentarzy