Warriors oferowali Ellisa za Howarda

Golden State Warriors bardzo głośno działają podczas tegorocznego offseason. Zdążyli już zatrudnić nowego trenera - Marka Jacksona, także nowego członka zarządu, odpowiedzialnego m. in. za transfery - Jerry Westa, a teraz działają bardzo sprawnie na rynku transferowym.

Najnowszy news jest taki, że Warriors spróbowali wyciągnąć z Orlando Magic jedną z największych gwiazd ligi - Dwighta Howarda. W celu jego zwerbowania próbowali użyć najbardziej pożądanego gracza ze swojego składu na rynku, czyli Monta Ellisa. Magic jednak nie zgodzili sie na proponowaną wymianę.

W jej ramach udział mieli wziąć po stronie Warriors właśnie Ellis, a także dwaj wysocy Andris Biedrins i tegoroczny debiutant Ekpe Udoh. Nie jest to zbyt dużo, jak na wymianę za Howarda, ale finansowo trade się zgadzał. Wydaje mi się jednak, że takie oferty mogą się powtarzać coraz częściej. W końcu może dojść do sytuacji podobnej jak w 1992 roku, kiedy to Phoenix Suns oddali 3 graczy do Philadelphii za samego Charlesa Barkleya. Nie byli to gracze słabi, 2 z nich było zawodnikami pierwszego składu. Sir Charles w 1996 roku był ponownie bohaterem podobnego transferu, gdy z Suns przechodził do Rockets za tym razem 4 zawodników.

Ofercie Warriors zabrakło jednak dużo do powodzenia. Chcę jednak zwrócić na coś innego uwagę niż na sam fakt zaproponowania wymiany. Chodzi o fakt, że Howard nie jest już nie do ruszenia. Na pewno pomni sytuacji z LeBronem Jamesem, właściciele Magic i ich GM Otis Smith mogą spróbować pójść tropem Denver Nuggets i tego, w jaki sposób oni pożegnali się z Carmelo Anthonym. Dostali w zamian za niego kilku bardzo dobrych graczy, z który będą mogli stworzyć całkiem ciekawy skład na kolejne lata. Co się stało z Cavs po odejściu LBJ, wiecie wszyscy.

Tak więc karuzela transferowa pod hasłem czy Howard zostanie w Orlando czy zabierze swoje talenty gdzie indziej właśnie się zaczyna. Możecie się spodziewać dużo większej liczby tego typu plotek w najbliższym czasie. Nie ustaną one tak długo jak Superman nie złoży podpisu pod nową umową, niezależnie czy z Magic, czy z inną drużyną.

Komentarze

komentarzy