Umowy, przedłużenia, zastrzeżenia – dzień 2.

Dziś drugi dzień naszego raportu dotyczącego tego co dzieje się w światku transferowym NBA.

Pierwszą osobą, którą chcą zatrzymać Heat po tym sezonie jest Mario Chalmers. Zawodnik, w którego wątpiono w trakcie sezonu regularnego, na początku dając grać same ogony i dopiero z czasem pozwalając na coraz większe minuty, w finałach stał się podstawowym zawodnikiem, który wielokrotnie był decydującym graczem o wynikach. Nie bał sie podejmować trudnych decyzji rzutowych i tak jak w drugim meczu finałów trafiał te rzuty.

Za sezon 2010-11 zarobił 847 tys. dolarów. Jak na zawodnika, który gra tak jak on są to grosze. Na pewno stać go na dużo lepsze pieniądze. I takie oferty na pewno dostanie w trakcie najbliższego offseason. Nie będzie miał jednak pewności, że odejdzie, gdyż Miami Heat zagwarantowali sobie prawo do wyrównania każdej oferty, czym jednocześnie zatrzymają Chalmersa w drużynie.

Jednocześnie Heat czekają na decyzję trzech zawodników, którzy posiadają opcję w swoich kontraktach pozwalającą na automatyczne przedłużenie umowy o rok. Są to Zydrunas Ilgauskas, James Jones i Eddie House. Czas na to mają do końca czerwca.

Rasual Butler prawdopodobnie nie powróci do Chicago Bulls po tym sezonie. Zawodnik zasilił drużynę po tym jak został w marcu zwolniony przez Los Angeles Clippers. W barwach Byków zagrał w zaledwie 6 spotkaniach. Butler poszuka drużyny, w której będzie mógł liczyć na więcej minut, a Bulls będą szukali młodych graczy, którzy będą mogli spełniać rolę 11. i 12. zawodnika w rotacji. Butler na pewno będzie ciekawym wzmocnieniem dla wielu drużyn. Jako zadaniowy gracz może naprawdę się przydać. W końcu jeszcze 2 sezony temu notował średnio 12 punktów na mecz przy niezłej skuteczności rzutów za 3.

Arron Afflalo rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu. Zawodnik Denver Nuggets jest zastrzeżonym wolnym agentem, w związku z czym największe prawdopodobieństwo jest takie, że zostanie w barwach Bryłek. Trenuje po 5-6 godzin dziennie 5 razy w tygodniu. Jak mówi jego agent, spodziewają się podpisania umowy z Nuggets. Liczą na kontrakt w wysokości 8-10 milionów dolarów za rok gry. Czy to nie za dużo jak na klasycznego role playera? Ostatni sezon był co prawda dla niego najlepszym w karierze. Pobił rekordy w średniej punktów (12.6), minut (33.7), skuteczności rzutów z gry (49.8%), zbiórek (3.6) i asyst (2.4).

Komentarze

komentarzy