Tony Parker: Jak nie NBA, to Francja

Tony Parker jest kolejnym graczem z pierwszego garnituru NBA, który się określił na temat swojej sytuacji w razie odłożenia w czasie startu ligi lub jej całkowitego odwołania.

Parker udzielił wywiadu ESPN.com po towarzyskim meczu reprezentacji Francji przeciwko Wielkiej Brytanii w ramach przygotowań do Eurobasketu 2011.

Zapytany o temat grania poza USA odpowiedział: „Mój agent rozmawiał ze mną na temat grania w Chinach. Ale dla mnie w tej chwili najważniejsza jest gra w reprezentacji Francji i tylko na tym się teraz skupiam. Nie podejmę żadnej decyzji przed końcem września, już po zakończeniu Eurobasketu. Będę wtedy wiedział na ile jestem zdrowy po turnieju i będzie też dużo więcej wiadomo na temat lokautu. Jeśli jednak będę miał grać poza USA, to zdecydowanie zagram we Francji, dla moich fanów, w mojej drużynie ASVEL.”

Parker jeszcze dodatkowo odniósł się do tematu Chin niejako go zamykając stwierdzeniem, że ze względu na przepisy, które wprowadza tamtejsza liga nie będzie możliwości dla graczy posiadających ważne umowy w NBA, żeby zagrać w lidze chińskiej.

Komentarze

komentarzy