Tiago Splitter w Valencii, a Luther Head w Jiangsu

Wczoraj podawaliśmy, że Tiago Splitter związał się z Unicają Malaga. Jak się jednak okazało nie trafił do tej drużyny. Zasili natomiast ich ligowego rywala z Valencii.

Splitter nie doszedł do porozumienia z drużyną z Malagi w dwóch kwestiach. Pierwsza to wysokość jego zarobków, a druga to konieczność powrotu do NBA. W Valencii nie mieli tego problemu i podpisali z nim kontrakt, który maksymalnie skończy się z końcem sezonu, a najwcześniej w momencie rozpoczęcia jeszcze tych rozgrywek w NBA.

Jeśli wróci do formy, jaką prezentował w Caja Laboral Vitoria i dołoży do tego doświadczenia zebrane w San Antonio Spurs, to może stać się ponownie czołowym graczem całej ligi. Valencia uczestniczy w rozgrywkach Eurocup, więc wzmocni też drużynę w pucharach międzynarodowych.

W lidze hiszpańskiej na razie nie idzie im zbyt dobrze. Z 7 rozegranych meczów wygrali tylko 4 i zajmują miejsce w środku tabeli. O sile drużyny stanowią Rafael Martinez i Nando De Colo.

Inny gracz NBA, Luther Head podpisał umowę z chińską drużyną Jiangsu Dragons. W jej barwach spotka innego gracza, który jeszcze ostatnie rozgrywki spędził w USA – Dana Gadzuric’ia. W drużynie zastąpi zwolnionego ostatnio Mardy Collinsa, byłego gracza New York Knicks. Head ostatni sezon spędził w Sacramento Kings notując średnio 5.6 punktu, 1.7 zbiórki i 1.9 asysty na mecz. Był też jednym z czołowych strzelców ligowych za trzy, trafiając ze skutecznością powyżej 39%.

Śledź autora tekstu na Twitterze

Komentarze

komentarzy