Splitter i Nocioni w nowych klubach

Ledwo co zerwano negocjacje i skierowane sprawę do sądu, co w praktyce oznacza, że do lutego możemy spokojnie się pożegnać z NBA, a kolejni gracze emigrują z NBA.

Wczoraj pisaliśmy o transferze Omri Casspiego, który już się związał z Maccabi Tel Aviv, o kolejnych biją się kluby europejskie, a tymczasem byłe gwiazdy koszykówki Fibowskiej znajdują sobie po cichu kluby.

Pierwszym z nich jest niedawna gwiazda ligi hiszpańskiej – Tiago Splitter, który ma za sobą debiutancki sezon w NBA w barwach San Antonio Spurs. Przed trafieniem do NBA stanowił o sile Caja Laboral Vitoria, prowadząc ich do niespodziewanego mistrzostwa Hiszpanii w 2010 roku, gdy pokonali w finale rozgrywek faworyzowaną Barcelonę.

Tym razem zasili on szeregi Unicaja Malaga, która gra w Eurolidze. Co ciekawe, zawodnik miał też propozycję ze swojej byłej drużyny z Vitorii, ale nie zgodził się ze względu na osobę trenera, Dusana Ivkovic’ia, z którym nie chciał już współpracować.

Drugim graczem, który zdecydował się na grę poza USA, to Andres Nocioni, który zagra w najbliższym tygodniu w barwach drużyny Penarol w turniej Super 8, w którym biorą udział najlepsze drużyny z Ameryki Południowej. Władze drużyny będą chciały go namówić na pozostanie w drużynie do końca lokautu.

Śledź autora tekstu na Twitterze

Komentarze

komentarzy