Rudy Gay wraca do zdrowia


Fani koszykówki z Memphis mieli okazję zapomnieć na chwilę o panującym obecnie lokaucie, ponieważ napłynęły dobre informacje odnośnie powrotu do formy Rudy’ego Gaya. Długotrwała rehabilitacja zawodnika dobiegła końca i najprawdopodobniej zbędne będzie poświęcanie kolejnych tygodni na profilaktyczny odpoczynek.

Gracz Memphis Grizzlies doznał urazu przemieszczenia barku w lutym tego roku, gdy grali przeciwko Philadelphii 76ers. Od tamtej pory zespół Niedźwiedzi musiał radzić sobie bez niego. Jeszcze w czasie sezonu regularnego notorycznie pojawiały się pogłoski jakoby Gay miał wrócić na fazę rozgrywek posezonowych, lecz głównie były to pobożne życzenia fanów, widzących wyraźny postęp swojego ulubionego zespołu. Niemniej Grizzlies udało się w pierwszej rundzie wyeliminować rozstawione z pierwszym numerem San Antonio Spurs.

Wracając do Rudy’ego. Pięć tygodni po tym zdarzeniu przeszedł operację, po czym rozpoczął się dla niego okres intensywnych rehabilitacji. Kilka dni temu zawodnik spotkał się ze swoim chirurgiem – Dr Jamesem Andrewsem, który nie wyraził żadnych obaw, co do przyszłości zawodnika w sporcie i zadeklarował, że Gay powinien odzyskać pełną sprawność w kończynie. Uśmiech na twarzy pojawił się na pewno u włodarzy Grizzlies, gdyż przed rozpoczęciem sezonu 2010/2011 Gay uzgodnił z nimi warunki pięcioletniego kontraktu, wartego – mówiąc przy okazji – 84 mln $.

Najbliższe tygodnie Gay spędzi prawdopodobnie w Las Vegas, by kontynuować trening. Nie przez przypadek też odbywa się tam tzw. lockout league, w której uczestniczy spora grupa zawodników z NBA.

Komentarze

komentarzy