Rudy Gay i LeBron James gwiazdami meczu charytatywnego

Za nami kolejny mecz charytatywny, rozegrany w Memphis. Jego pomysłodawcą i organizatorem był Rudy Gay, który wraca po kontuzji i jak widać po tym spotkaniu jest w pełni zdrów.

W samym spotkaniu drużyna niebieskich, prowadzonych przez LeBrona Jamesa wygrała z białymi, na których czele stał Gay. Jeśli chodzi o zdobycze punktowe, to LBJ zdobył 43 punkty, Gay 45, a spośród innych gwiazd debiutant z Grizzlies Josh Selby dołożył 32, a Kevin Durant 29. W spotkaniu też zagrali Terrico WhiteKyle Lowry, Ronnie Brewer, Tyreke Evans, Jarrett Jack, a także Penny Hardaway, który rzucił 8 punktów, a został zaproszony jako były zawodnik miejscowego uniwersytetu.

Po meczu oczywiście gracze odpowiadali na pytania dotyczące lokautu i wielokrotnie podkreślali, że najważniejszym jest zachowanie swojego stanowiska i walka o umowę, która będzie fair dla obu stron. Cieszy to, że zawodnicy sami starają się utrzymać formę i jeżdżą po kraju odwiedzając różne miejsca, żeby grać dla publiczności na pewno spragnionej koszykówki, mimo tego że w jednym z sondaży przeprowadzonych w USA okazało się, że 76% mieszkańców nie tęskni za NBA.

Poniżej krótkie sprawozdanie z meczu przygotowane przez ESPN:

Komentarze

komentarzy