Rodman: Gracze powinni się ugiąć

Dennis Rodman zajął także stanowisko w sporze o wynagrodzenia w NBA. Powiedział, że zawodnicy powinni złagodzić swoje stanowisko i dążyć do jak najszybszego powrotu na boiska.

Swoją wypowiedź rozpoczął od stwierdzenia, że sam lokaut jest winą właścicieli. Jednak to gracze powinni wykazać dobrą wolę, dzięki czemu możnaby zrobić pewien progres i zbliżyć się do odwieszenia rozgrywek. „Większość graczy nie dba o samą grę. Zależy im tylko na pieniądzach, dlatego dziwi mnie ta jedność. Powinni sami o siebie zadbać.”

Za głosem Rodmana poszło paru zawodników. JaVale McGee powiedział, że wielu graczy jest skłonnych do złagodzenia stanowiska, żeby wrócić do gry. Jednocześnie stwierdził, że na szczęście większość jest po stronie kontynuowania twardego stanowiska.

Taki rozłam może niedługo spowodować większe trudności po stronie związku zawodników i zdecydowanie wzmocnić pozycję właścicieli. Jeśli tak się stanie, mogą oni chcieć to wykorzystać i przejść jeszcze bardziej do ofensywy, żądając jeszcze dalej idących ustępstw ze strony graczy. Im aż tak na tym nie zależy. Tylko 10 z 30 klubów przyniosło w zeszłym sezonie zyski, przez co nie pali się im tak bardzo, żeby notować kolejne straty finansowe.

Czekamy na kolejne informacje na temat lokautu.

Komentarze

komentarzy