Raport z Eurobasketu – cz. 3

Wczorajszego dnia 4 kolejne zespoły zakończyły swoją przygodę z Eurobasketem 2011 – Litwa, Grecja, Serbia i Słowenia. W związku z tym czas na podsumowanie tego, jak grali gracze z NBA w kadrach tych drużyn.

Zaczynamy od Litwinów, którzy zajęli 5. miejsce, co dla nich jako gospodarzy jest sporym rozczarowaniem. W ich barwach grało kilku obecnych i byłych graczy NBA. Zaczynamy od Dariusa Songaili. Skrzydłowy ten grał niezby długo, bo zaledwie 17.2 minuty w każdym spotkaniu, co przełożyło się na średnie na poziomie 8.4 punktu i 3.0 zbiórki przy skuteczności 49.4% z gry. Wybrany w tegorocznym drafcie przez Toronto Raptors, Jonas Valanciunas grał na podobnym poziomie zdobyczy – w ciągu 15.7 minut gry jego średnie to 8.4 punktu, 4.1 zbiórki i 1.1. bloku na mecz. Trafiał też ze świetną skutecznością 66% z gry. I na koniec bohater naszego czwartkowego artykułu - Sarunas Jasikevicius, który pełnił rolę pierwszego rozgrywającego Litwy. Jego linijka to 17.7 minut, 9.5 punktu, 2.0 zbiórek, 4.6 asysty przy skuteczności 54.4% z gry.

Miejsce szóste na Eurobaskecie przypadło Grekom. W ich barwach mamy tylko dwóch graczy, którzy grają lub grali w NBA. Pierwszy to środkowy Kostas Koufos, który zagrał niezłe mistrzostwa. W trakcie średnio 16.5 minuty na boisku zdobywał 8.7 punktu, 3.7 zbiórki i 1.1 bloku na mecz, wszystko przy skuteczności ponad 57% z gry. Drugim jest były gracz Grizzlies - Antonis Fotsis, który uzyskał średnie 11.8 punktu, 4.7 zbiórki w trakcie 27 minut gry.

Słowenia zajęła siódme miejsce i w jej kadrze także znajdziemy dwóch graczy z NBA. Pierwszy to Goran Dragic, który gra w Houston Rockets. Był czołową postacią swojej kadry, rzucając średnio 11.7 punktu na mecz przy 3.6 zbiórki, 2.7 asysty i 1.6 przechwytu w każdym spotkaniu. Drugi to Uros Slokar, niegdyś terminujący w Toronto Raptors, jego zdobycze na Eurobaskecie to 3.6 punktu i 3.3 zbiórki w ciągu średnio 11 minut na parkiecie.

Wreszcie Serbia, która zakończyła na 8. miejscu. Tutaj znajdujemy też dwóch graczy. Pierwszy to Nenad Krstic, który zakończył te mistrzostwa na poziomie 15.5 punktu, 4.0 zbiórek i 1.2 asysty. To wszystko w trakcie 24.9 minut i przy skuteczności 60% z gry. Drugim jest Kosta Perovic, którego osiągnięcia to 5.9 punktu, 3.7 zbiórki w przeciągu 15.6 minut na mecz.

Komentarze

komentarzy