Plotkarski bazar – odc. 8

Royce White i Donatas Motiejunas /fot. Flickr

We wtorkowym wydaniu bazaru dowiecie się jak przebiega rehabilitacja Nene i Dirka Nowitzkiego, a także jaka przyszłość czeka Donatasa Motiejunasa.

Motiejunas w lidze filialnej

Amerykański sen Donatasa Motiejunasa na razie się nie spełnia. Litwin po niezłej lidze letniej i preseason, nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w składzie podczas sezonu zasadniczego. Zagrał tylko 1 mecz, przez 5 minut, rzucając 3 punkty. W najbliższym czasie i na to nie ma co liczyć. Razem ze Scottem Machado i Royce’em Whitem został wysłany do Rio Grande Valley Vipers, drużyny filialnej Rockets, grającej w NBDL. W nowych barwach może zadebiutować 23 listopada.

3 tygodnie Nene

Washington Wizards przegrali pierwsze 5 spotkań w sezonie i na poprawę się nie zanosi w najbliższym czasie. Ich podstawowy środkowy, Nene Hilario, nie zagra jeszcze przez co najmniej 3 tygodnie. Tyle ma bowiem potrwać rehabilitacja, według Washington Post. Nie wiadomo jednak czy po tych trzech tygodniach Nene będzie mógł wznowić treningi, czy wybiec od razu na boisko podczas meczu.


Dirk się spóźnia

Największa gwiazda Dallas Mavericks, Dirk Nowitzki jest wyłączony z gry po artroskopii kolana. Zabieg przeszedł 19 października, a standardowo po nim odpoczywa się około 6 tygodni. Jak powiedział sam zawodnik, powrót do zdrowia będzie dłuższy: To moja pierwsza kontuzja kolana w karierze i niestety powrót do pełnej sprawności zajmuje dłużej niż się spodziewałem. Muszę być cierpliwy. Jego obecna aktywność fizyczna polega tylko na chodzeniu w basenie i jeżdżeniu na rowerze stacjonarnym. Miejmy nadzieję, że gdy wróci na boisko, nie będzie miał podobnych kształtów do Lamara Odoma.

Piotr Zarychta @ Twitter

Komentarze

komentarzy