Philadelphia 76ers sprzedani

Philadelphia 76ers zostali sprzedani i zmienią właściciela z grupy Comcast-Spectator, na milionera, którym jest Joshua Harris. Ciekawy ruch ponieważ Harris kupił klub w nie najciekawszym okresie jakim jest lockout. 76ers zostali sprzedani za $280 milionów.

Nowy właściciel poza udziałami w 76ers jest też współ właścicielem grupy Apollo Global Management.

Osobami, które także kupiły pakiet udziałów w 76ers są: David Blitzer, Art Wrubel, Erick Thohir

David Stern mówi ,,Cieszymy się, że Rada Gubernatorów NBA zatwierdziła zakup Josh’a Harris’a i David’a Blitzer’a”. Josh i David przynoszą ze sobą ogromne doświadczenie biznesowe, które przyczyni się znacząco do rozwoju zespołu.

,,Jesteśmy podekscytowani możliwością napisania nowego rozdziału w tradycji Sixers„, mówi Josh Harris, nowy właściciel zarządzający. ,,Chcę także podziękować Comcast-Spectacor za ich pomoc w okresie przejściowym. Wiedząc, że 76ers będzie nadal grać w Wells Fargo Center i że nadal będziemy kontynuować współpracę z telewizją Comcast SportsNet, nasza nowa grupa właścicieli oczekuje długiej i owocnej współpracy z Comcast-Spectacor na wiele lat.”

,,To była jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu jaką musiałem podjąć”. Mówi prezes Comcast-Spectacor, Ed Snider. ,,Sixers są rodzinni i ciężko rozstać się z ludźmi, z którymi pracowało się tak blisko przez 15 lat”. 

76ers są niestety jedną z wielu drużyn, które przyniosły straty w poprzednim sezonie (skutkiem tego jest lockout), Phila ma zapisane kontrakty o równowartości $55 milionów. Największe kontrakty posiadają Elton Brand ($17 milionów) i Andre Iguodala ($13,5 milionów).

Trochę o nowym właścicielu :

Joshua Harris ma 46 lat i jak już pisałem, jest Partnerem Zarządzającym Apollo Management, który założył w 1990 roku. Pochodzi z Nowego Jorku. Ukończył z wyróżnieniem z Uniwersytetu w Pensylwanii, uzyskał też tytuł MBA na Harvard Business School.

 

W 76ers zainwestował także Will Smith i jego żona Jada Pinkett Smith. Jak widać kluby NBA cieszą się zainteresowaniem ze strony gwiazd.

Smith jest czwartym już raperem, który ma klub NBA. Dla przypomnienia, udziały w klubach mają też: Jay-Z i NJ Nets, Usher i Cleveland Cavaliers i ostatni Nelly z Charlotte Bobcats.

Śledź autora tekstu na Twitterze

Komentarze

komentarzy