Paris-Levallois rozmawia z Joakimem Noah i Alexisem Ajincą

Francuska drużyna Paris-Levallois walczy o podpisanie kontraktów z dwoma środkowymi grającymi w NBA – Joakimem NoahAlexisem Ajincą.

Jest to drużyna, w której eksperyment pod nazwą gracz z NBA póki co się sprawdza. Ich najlepszym strzelcem jest zawodnik Cleveland Cavaliers – Jawad Williams, który w dotychczasowych spotkaniach rzucał średnio 22.5 punktu na mecz.

Właściciele klubu chcą pójść za ciosem i starają się o dwóch graczy, którzy mają zapewnić im świetną grę w strefie podkoszowej. Chcą w ten sposób odpowiedzieć na wysokich graczy w składzie ASVELU. W tej chwili gra tam Hilton Armstrong, a za chwilę może do niego dołączyć Ronny Turiaf.

O ile Noah może się wahać ze względu na swoją silną pozycję w Chicago Bulls, to Ajinca jest graczem na pograniczu NBA i NBDL. Dlatego też jego przyjście do Francji wydaje się dużo bardziej prawdopodobne.

Jak powiedział właściciel klubu podpisanie umowy z jednym z nich zapewne wykluczy związaniem się z drugim z zawodników. Ajinca ma dać odpowiedź w ciągu najbliższych 2-3 dni.

Komentarze

komentarzy