Nowitzki poczeka z decyzją do listopada

Dirk Nowitzki ma za sobą najlepszy sezon w NBA w karierze. Po zdobyciu mistrzostwa nie odpoczywał jednak zbyt długo i zdecydował sie powalczyć o kwalifikację olimpijską z reprezentacją Niemiec. Tutaj się jednak nie udało i musiał obejść się smakiem. Teraz wypowiedział się o swojej najbliższej przyszłości.

W wywiadzie udzielonym stacji ESPN powiedział, że korzysta teraz z wolnego czasu i odpoczywa po Eurobaskecie, starając się naładować baterie przed jesienią. Wtedy bowiem zadecyduje się co będzie dalej robił. Po pierwsze poczeka na rozwój sytuacji z lokautem w NBA. Jeśli do listopada sytuacja będzie bez zmian, to wtedy rozejrzy się za klubem dla siebie poza USA.

Jako potencjalny klub, w którym mógłby zakotwiczyć w Europie, jest niemiecki Bayern Monachium, który ma stać się w najbliższych latach potęgą w koszykówce niemieckiej, a następnie europejskiej. Nie ma niestety mowy o powrocie do rodzinnego Wurzburga i graniu dla tamtej drużyny, mimo jej obecności w najwyższej lidze w Niemczech. To wielka szkoda dla nas, gdyż w tej drużynie w najbliższym sezonie będzie grał nasz rodak – Robert Tomaszek. Miło byłoby zobaczyć jak grają ze sobą, ale z drugiej strony, wiedząc że grają na podobnych pozycjach, może się okazać, że Polak będzie bronił przeciwko najlepszemu zawodnikowi ostatnich finałów NBA.

 

Komentarze

komentarzy