NBA w Europie, raport #4

Za nami kolejne mecze graczy NBA w Europie. Poniżej zapraszamy na kolejny raport, w którym doszło do jednej ogromnej niespodzianki związanej z graczem pokroju All-Star.

Chodzi oczywiście o Derona Williamsa, którego Besiktas Stambuł odpadł z rywalizacji o puchar Eurocup. Po wygranej w pierwszym spotkaniu, drugi mecz miał tylko potwierdzić awans drużyny z Turcji do kolejnej rundy. Jednak rywale, belgijska drużyna Mons Hainaut przeciwstawiła się rywalowi i odrobiła stratę z nawiązką. Dzięki wygranej 74:63 to oni będą grali dalej w tych rozgrywkach. Sam Williams bardzo rozczarował, w ciągu 31 minut gry zdobył 7 punktów (3/13 z gry, 0/3 wolne), do tego dołożył co prawda 7 asyst, ale zanotował też 6 strat.

Na drugim biegunie dotychczas znajdował się środkowy Spurs DeJuan Blair, którego Krasnye Krylia zakwalifikowała się do fazy grupowej ligi VTB. W ramach eliminacji do pucharu Eurochallenge polegli jednak zdecydowanie z drużyną Triumph Libertsy 71:94. Blair zagrał 23 minuty i w tym czasie zdobył 14 punktów (6/10 z gry, 2/4 wolne), zebrał 4 piłki i zablokował 1 rzut.

Debiuty w lidze litewskiej zanotowali gracze Żalgirisu Kowno - Sonny WeemsTy Lawson. Zaliczyli oni od razu pierwszą wygraną, pokonując 75:68 Naglis Palangos. Weems zagrał 23 minuty, w trakcie których uzbierał 15 punktów (6/9 z gry, 2/5 wolne), 6 zbiórek i 1 blok. Lawson z kolei zagrał ponownie niewiele minut, tym razem 18. W tym czasie zapisał na swoim koncie 6 punktów (2/4 z gry, 2/4 wolne), a także 3 zbiórki, 5 asyst i 1 przechwyt.

 

Czytaj też:

NBA w Europie, raport #3

NBA w Europie, raport #2

NBA w Europie, raport #1

Komentarze

komentarzy