NBA w Europie raport #1

Sezon klubowy w Europie możemy oficjalnie uznać za otwarty. Wczoraj odbyły się pierwsze mecze eliminacyjne do dwóch rozgrywek międzynarodowych – Eurocupu i ligi VTB. Zadebiutowało w nich kilku graczy z przeszłością w NBA, w tym Deron Williams i DeJuan Blair. Zapraszamy na podsumowanie wczorajszego dnia.

Williams w swoim pierwszym oficjalnym meczu zmierzył się z drużyną z Belgii – Mons Hainaut. Poprawadził swój zespół do wygranej, ale sam nie specjalnie zachwycił. Zaliczył co prawda 15 punktów, 9 asyst i 3 przechwyty, ale trafił zaledwie 3 z 15 rzutów z gry.

Zachwycił natomiast Blair, którego Krasnye Krilya Samara w eliminacjach do ligi VTB pokonała wyraźnie FC Siaulai z Litwy 98:78. Środkowy Spurs zagrał w tym meczu zaledwie 21 minut co i tak pozwoliło mu na zdobycze na poziomie 23 punktów i 11 zbiórek. Miał dodatkowo wsparcie od kilku graczy z przeszłością w NBA. Aaron Miles zdobył 8 punktów i dołóżył do tego po 7 zbiórek i asyst. Jarvis Hayes uzbierał 7 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty, a Joe Alexander 7 punktów i 4 zbiórki.

W barwach Le Mans zagrał Alex Acker, ale nie zachwycił swoją grą, zdobywając zaledwie 8 punktów i 5 asyst. W barwach Azovmashu Mariupol zagrało dwóch graczy z przeszłością w NBA – Daniel Ewing (jeszcze w zeszłym sezonie Prokom Gdynia) zdobył 13 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty, a Oleksiy Pecherov 7 punktów, 4 zbiórki i 3 bloki. Warto też wyróżnić Lonny Baxtera, który już od dobrych kilku lat gra poza NBA. On zdobył 23 punkty przeciwko Anwilowi Włocławek.

Kolejne mecze już dzisiaj, będziemy się starali na bieżąco informować o występach graczy NBA w Europie i na świecie.

Komentarze

komentarzy