Nadchodzą przebudowy w Celtics?

 


Czy powoli dobiega końca era Kevina Garnetta i Raya Allena w Bostonie? Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie a żeby jeszcze bardziej zasmucić fanów tej drużyny, ostatnio zrobiło się bardzo głośno o możliwym odejściu Rajona Rondo.

 

To wszystko może wydawać się nieco szokujące, ale na darmo jest wmawianie sobie, że będzie inaczej. O ile sytuacja z KG oraz Allenem wydaje się być dość klarowna, bo zawodnikom tym za rok kończy się kontrakt oraz jak wiemy ich wiek również odgrywa tutaj znaczącą rolę o tyle przy Rajonie można zastanawiać się nieco dłużej. Przecież jest on filarem Celtów, zdobywa bardzo dużo punktów w meczu a co więcej, notuje również mnóstwo spektakularnych asyst więc dlaczego tak dużo mówi się o jego odejściu?

Odpowiedź na to pytanie może wydawać się dość zaskakująca. GM Bostonu Danny Ainge nie jest zadowolony z aktualnej sytuacji w klubie a ściślej mówiąc, z braku odnoszonych sukcesów dlatego chce on udoskonalić drużynę właśnie poprzez wymianę zawodników.

Niedawno w internecie pojawiła się informacja, że Boston jest zainteresowany pozyskaniem Jasona Richardsona. I znowu można zadać sobie pytanie. Czy 30-letni J-Rich będzie w stanie wzmocnić drużynę na tyle, aby mogła znów powalczyć o mistrzowski tytuł? I czy pozbywanie się starszych graczy na rzecz też nie tak młodego zawodnika ma jakikolwiek sens?

Być może Ainge ma jakiś „mysterny plan”, że tak sobie pozwolę zacytować polski klasyk komediowy, ale żeby go poznać, chyba trzeba będzie jeszcze chwilkę poczekać.

Śledź autora tekstu na Twitterze!

Komentarze

komentarzy