Mike Miller wystawia dom na sprzedaż

Lockout zaczyna powoli dawać się we znaki zawodnikom NBA. Ewidentnym przykładem na to jest wystawienie swojego domu na sprzedaż przez rzucającego obrońcę Miami Heat, Mike’a Millera.

W mediach pojawiło się wiele spekulacji na temat odejścia Millera z ekipy z Florydy, która miałaby skorzystać z prawa amnestii. Jak to działa? Każdy z klubów ma określony budżet na wynagrodzenie zawodników (salary cap). Jeśli jednak, jakaś drużyna przekroczy dany limit, jest zobowiązana, od każdego przekroczonego dolara, płacić dolar więcej podatku na rzecz ligi (luxury tax). Amnestia pozwala na zdjęcie z salary cap kontraktu gracza, jednak pensja zawodnika nadal jest mu wypłacana.

Lockout bardzo szybko wpłynął na życie Mike’a, który postanowił sprzedać swój dom. W zeszłym sezonie grał on zdecydowanie poniżej oczekiwań notując w meczu średnio 5,6 pkt, 1,2 asysty a jego skuteczność rzutowa zza obwodu wyniosła tylko 36%, czyli wynik najgorszy od momentu przybycia do NBA.

Jeśli klub skorzysta z prawa amnestii, będzie to posunięcie czysto biznesowe i muszę to uszanować.” – mówi Miller, którego wynagrodzenie w Miami Heat przez następne 4 lata wynosi obecnie $24,000,000.

Komentarze

komentarzy