Metta w najlepszej kondycji od lat

Metta World Peace /fot. Flickr

Kobe Bryant dość często zabiera głos przed sezonem, mobilizując kolegów do gry. Tym razem pochwalony został Metta World Peace za świetnie przepracowany okres przygotowawczy.

Ostatnie rozgrywki były najgorsze w karierze w wykonaniu gracza znanego niegdyś jako Ron Artest. Zdobywał średnio tylko 7.7 punktu i 3.4 zbiórki. Trafiał zaledwie 39.4% rzutów z gry. Wszystkie te osiągnięcia były najgorszymi odkąd pojawił się w NBA.

Żeby taki rok się nie powtórzył, Artest pojawił się na obozie przygotowawczym w świetnej formie fizycznej: „Jest zdeterminowany, jest głodny gry i jest w świetnej formie. Może biegać bez przerwy na dużej szybkości z niesamowitym refleksem. Nie widziałem go w takiej dyspozycji od czasów gry w Indianie.” – podsumował kolegę Bryant.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Los Angeles Times, Artest na obóz przed poprzednimi rozgrywkami przyjechał ważąc 124.5 kg. Teraz waży 113.2 kg, co jest wynikiem, jaki osiągnął zdobywając tytuł najlepszego obrońcy NBA w… 2004 roku.


To zasługa Tima DiFrancesco, trenera przygotowania fizycznego, który przygotował Artesta do sezonu. Program ten obejmował nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale też przygotowanie mentalne. Metta prowadził zdrowotne spacery w Nowym Jorku, Nashville i Los Angeles. To, w połączeniu ze świetnym przygotowaniem fizycznym jest świetną oznaką dla posiadających wysokie ambicje Lakers.

„Teraz mogę wejść pod kosz, kiedy tylko chcę. Nie muszę już polegać na innych, żeby znaleźli mnie na wolnej pozycji. Nie muszę polegać na innych w kreowaniu pozycji do rzutu. To świetne uczucie znów być w wadze z czasów gry w All-Star, a mam dopiero 32 lata. Trochę już tu gram, ale wciąż mam tylko 32 lata, więc wciąż mam szansę pokazać jeszcze coś ciekawego.” – podsumował Artest.

Życzymy Artestowi jak najlepiej, bo w końcu, gdy ostatnio był w dobrej formie, to nie tylko zdobył tytuł mistrzowski, ale i był bohaterem najzabawniejszej konferencji prasowej 2010 roku:

Śledź ZkrainyNBA na Twitterze

Komentarze

komentarzy