Martin zainteresowany grą w Chinach

Skrzydłowy Denver Nuggets Kenyon Martin jest już trzecim wolnym agentem ,który grał w ostatnich latach w Nuggets i jest na poważnie zainteresowany grą w Chinach podczas lockoutu.

2 drużyny na chwilę obecną są zainteresowane osobą Martina. Wieloletni silny skrzydłowy Denver rozważa, która z możliwych opcji jest dla niego najlepsza. Jak by na to nie spojrzeć to ma problem bo to trudna decyzja, gdyby podpisał kontrakt z Nuggets zarobiłby o 3 miliony $ wiecej niż J.R. Smith w Chinach. Haczyk jest jednak taki, że trwa lockout i są dwie możliwości, albo sezon się rozpocznie albo nie. Gdyby Martin zdecydował zaczekać na rozwój wydarzeń i być w Nuggets a zawodnicy i Stern nie dojdą do porozumienia to nie dostałby nic, a w Chinach może dostanie mniej, ale ma pewną kase.

Martin i Smith są niezastrzeżonymi wolnymi agentami.

Wilson Chandler , który dołączył do Nuggets w lutym, jest zastrzeżonym wolnym agentem. On podpisał już umowę w Chinach ale po powrocie do USA, Denver będą mogli przebić każdą ofertę i zatrzymać zawodnika, a u Martina nie będą mogli.

Liga w Chinach rozpoczyna się w Październiku, a kończy w polowie lutego, playoffs kończą się miesiąc później. Gdyby sezon w NBA wystartował zgodnie z planem to teorytycznie Smith i Martin mogliby zostać podpisani jako wolni agenci pod koniec sezonu.

Jak widać liga Chińska pomimo klauzury mówiącej ,że zawodnicy muszą zostać w drużynach nawet jak skończy się lockout, nie odstrasza ich.

Komentarze

komentarzy