Mark Price w sztabie szkoleniowym Orlando Magic

 

Najlepszy pod względem skuteczności wykonanych rzutów osobistych gracz w historii NBA, Mark Price, dołączy do sztabu szkoleniowego drużyny Orlando Magic. Będzie on odpowiedzialny za przygotowanie rzutowe zawodników. 

Zawsze, kiedy nadarza Ci się okazja dodać kogoś takiego do swojej drużyny, po prostu to robisz”. Generalny menadżer ekipy z Florydy Otis Smith skomentował jego przyjście następująco „Mark będzie pracował z naszymi graczami głównie nad ich skutecznością rzutów. To ważne dla nas. Mamy nadzieję, że pomoże Dwightowi [Howardowi] z jego rzutami osobistymi”. W tym miejscu naszła mnie taka mała refleksja odnośnie właśnie Howarda i jego prawdopodobnego przejścia do Lakersów. Jeśli faktycznie doszło by do wymiany między tymi drużynami to na przejściu Price’a do Magików najbardziej ucieszą się pewnie właśnie Jeziorowcy :)

Dwa poprzednie sezony Mark pracował na tym samym stanowisku w drużynie Atlanty Hawks a jeszcze wcześniej w ekipie Memphis Grizzlies. W czasie trwania jego kariery jako zawodnika w NBA rzuty osobiste trafiał na skuteczności aż 90,4%! To najlepszy wynik w historii ligi. Co prawda zajmuje go ex aequo z grającym do dziś Steve’m Nashem ale nie zmienia to faktu, że jest to wynik godny pochwały.

Price w NBA występował w latach 1986-1998 w czterech różnych ekipach: Cleveland Cavaliers, Washington Bullets, Golden State Warriors oraz Orlando Magic. Cztery razy wybierany był do meczu gwiazd, raz do pierwszej drużyny sezonu. W 2006 roku zaliczył epizod trenerski w Australii w zespole South Dragons.

Komentarze

komentarzy