Kyrie Irving wraca do szkoły.

Nowy nabytek Cleveland Cavaliers Kyrie Irving wybrany z pierwszym numerem draftu 2011 postanowił … wrócić do szkoły.


Kyrie opuścił college po pierwszym roku i wybrał zawodowstwo. Nie wszystko poszło po jego myśli ponieważ jeszcze nie miał okazji założyć koszulki Cleveland. Nie może grać, więc wrócł do szkoły. Irving zastanawia się kiedy lockout może się skończyć i kiedy rozpocznie prawdziwą pracę.

Czeka on na rozstrzygnięcie się sporu pomiędzy związkiem zawodników, a właścicielami. 19 latek w szkole wybrał kierunek psychologii w Karolinie Północnej (uczelnia samego Michaela Jordana).

,,Mam zamiar zostać w szkole jak najdłużej jest to możliwe dopóki lockout się nie zakończy. Mój tata ciągle kłądzie duży nacisk na nauke w moim życiu i bardzo by się ucieszył gdybym skończył chociaż drugi rok. To było by świetne ale ja gra w NBA była by jeszcze lepsza. Mam tutaj ( w NBA ) gwarantowany kontrakt i nie chcę ryzykować kontuzji w szkole.

 

Jako gracz Duke w zeszłym sezonie Kyrie rozegrał jedynie 11 spotkań z powodu poważnej kontuzji prawej nogi, lekarze powiedzieli mu, że nie będzie w pełni zdrowy przez trzy miesiące. Opóźnienie początku sezonu może mu w pewnym stopniu pomóc.

,,Moja noga raczej nie wyleczy się w pełni przez jeszcze około rok. Mówi Kyrie podczas przerwy w dwudniowym obozie koszykarskim dla dzieci, który organizuje. ,,Wciąż czuje się na 150% zdrowy ale jeśli chodzi o moją noge to leczenie może zająć kolejne 3 miesiące.”

Irving pracuje bez żadnych ograniczeń podczas pobierania 4 kursów w semestrze. Interesuje się on ciągle sprawami w NBA i śledzi na bieżąco informacje dotyczące sporu. Wie on już o odwołaniu 43 przedsezonowych meczy po piątkowym spotkaniu.

Komentarze

komentarzy