Oficjalnie kolejny dzień negocjacji bez efektu, a nieoficjalnie…

Właśnie przed chwilą zakończyła się konferencja prasowa związku zawodników, która się odbyła tuż po zakończeniu kolejnego dnia negocjacji pomiędzy graczami a władzami NBA w sprawie zakończenia lokautu. Niestety lokaut trwa nadal, a strony nie zrobiły znaczącego progresu.

Informacje, które spływały jeszcze w trakcie rozmów były bardzo optymistyczne. Różne źródła, które cytował Adrian Wojnarowski czy David Aldridge podawały, że uczyniono duży postęp w negocjacjach dzisiejszego dnia. Niestety jak tylko spotkanie się skończyło przyszedł najważniejszy wniosek, że każda ze stron będzie miała osobną konferencję prasową, a co za tym idzie do ugody jeszcze nie doszło.

Pierwsze, co powiedział David Stern, to że zaplanowano kolejne spotkanie na czwartek, na godzinę 14:00 czasu amerykańskiego. Starał się też zachować kamienną twarz i nie chciał podawać żadnych szczegółów, stąd też jego komentarz: „Proszę nie odczytywać czwartkowego spotkania ani optymistycznie, ani pesymistycznie.”

Nie chciał też dyskutować na temat żadnych szczegółów, ani o żadnym z 5 punktów, o których się mówiono, że jeśli one zostaną spełnione przez właścicieli, to gracze zgodzą się na podział 50/50. Po raz kolejny wspomniał też o dobrej wierze i o tym, że obie strony chcą porozumienia, dlatego też nie przestaną rozmawiać.

Potem na konferencji pojawił się Derek Fisher i stwierdził, że owszem wszystkie punkty były dyskutowane, ale nie zrobiono większego postępu w negocjacjach. Jednocześnie powiedział, że chciałby większej elastyczności ze strony właścicieli, co może świadczyć o tym, że ich okopanie się na swoich pozycjach jest trwałe i nic go na razie nie zmieni. Billy Hunter powiedział z kolei, że negocjacje mogą potrwać spokojnie więcej niż 1 dzień, także nie pozostaje nam nic innego niż czekać i uzbroić się w cierpliwość.

Zapewne w najbliższych godzinach pojawią się dokładniejsze relacje amerykańskich dziennikarzy, które będą zawierał więcej szczegółów spotkania. Postaramy się je zebrać w całość i przedstawić je wam.

EDIT: Pojawiły się nowe informacje, które podał niezawodny Adrian Wojnarowski z Yahoo Sports. Podobno strony dogadały się w trzech z pięciu punktów spornych w negocjacjach. Oznaczałoby to, że są naprawdę duże szanse na zakończenie sporu. Są to informacje, które Woy otrzymał ze źródła, którego nie wymienił z nazwiska.

Pozostańcie na łączach.

Komentarze

komentarzy