Knicks zainteresowani Kurtem Thomasem

Mimo, że lokaut dopiero co się zaczął i nikt nie zna daty jego końca, to kluby już szukają dla siebie rozwiązań, które mogą przybliżyć ich do stworzenia jak najsilniejszych ekip. Jedną z najaktywniejszych drużyn na rynku transferowym ostatnich lat są New York Knicks. Po tym jak wymienili praktycznie cały skład, starają się go zbudować jeszcze bardziej. Tym razem szukają dobrych środkowych.

Pisałem już jakiś czas temu, że będą walczyć o Samuela DalembertaNene i innych środkowych, ale jeden wysoki nie wystarczy, dlatego też chcą od razu zatroszczyć się też o obsadę pozycji rezerwowego centra. Swoją uwagę skierowali na bardzo doświadczonego Kurta Thomasa, który ostatni rok spędził w Chicago Bulls i był bardzo przydatnym zmiennikiem.

Nie był może graczem, który regularnie grał, ale zawsze jak pojawiał się na boisku, wykazywał się świetnym ustawianiem i inteligencją boiskową. Takie cechy są zawsze w cenie i dlatego też Knicks będą chcieli go pozyskać.

Kolejny argument przemawiający za nim to twarda gra, która powinna w najbliższych latach królować na wschodzie NBA. W końcu dwie najlepsze drużyny czyli Chicago Bulls i Miami Heat opierają swoją grę na bardzo agresywnej obronie, a akurat Thomas jest od tego specjalistą.

Jak podają źródła związane z samym zawodnikiem on najchętniej trafiłby do swojego rodzinnego Dallas, jednak nie jest pewne czy dostanie od nich ofertę, w związku z czym prawdopodobnie będzie wybierał między Bulls, a Knicks.

Komentarze

komentarzy