Kirilenko oficjalnie w CSKA

Andrei Kirilenko podpisał umowę z najlepszym zespołem rosyjskim – CSKA Moskwa. Umowa będzie obowiązywała przez trzy lata z opcją powrotu do NBA. Wczoraj przeszedł pozytywnie testy medyczne i dzisiaj weźmie udział w pierwszym treningu drużyny.

Kirilenko zaczynał karierę w Spartak St. Petersburg, z którym także negocjował, o czym pisaliśmy tutaj. Po roku gry przeszedł do CSKA, w którym tak się wybił, że dostał się w drafcie do NBA, do Utah Jazz. Zawodnik podpisał umowę z CSKA jako wolny agent, bo skończył mu się kontrakt z Jazz.

Warunki umowy mówią, że Kirilenko będzie mógł rozwiązać kontrakt z CSKA jeśli w ciągu miesiąca od ogłoszenia zakończenia lokautu znajdzie sobie drużynę w NBA. W przeciwnym razie zostanie w Rosji do końca sezonu. Nie podano informacji ile będzie zarabiał.

Sam zawodnik tak się wypowiedział o transferze dla oficjalnej strony klubu: „Jestem zadowolony z powrotu do drużyny, w której spędziłem czas dorastania. Granie dla rosyjskich fanów, moich przyjaciół i rodziny będzie dla mnie wielką przyjemnością. CSKA ma bardzo mocną drużynę, świetnego trenera i wspaniałych zawodników. To świetne, kiedy masz przed sobą wspaniałę cele. Jednocześnie bardzo interesującym dla mnie będzie fakt grania pod dużym ciężarem odpowiedzialności. Jestem jednak pewny, że wspólnie sobie z tym poradzimy. Chciałbym też przekazać, że wszystkie pieniądze, które zarobię za grę w CSKA przekażę na konto mojej fundacji dla dzieci.”

W CSKA dołączy do dwóch byłych graczy NBA – Viktora Khryapa i Nenada Krstic’ia.

 

Śledź autora tekstu na Twitterze

Czytaj też:

Andrew Bogut coraz bliżej Australii

Josh Howard w Celtics?

Ben Uzoh zagra w Rosji

Komentarze

komentarzy